| anonim_4396 a întrebat:

Bine. Stiu ca poate pare o problema stupida, dar... Ieri i-am luat cadou unei fetite o carte. Totul a fost OK, pana cand am vazut acasa ca pretul cartii e tiparit pe coperta si, bineinteles, eticheta lipita cu Superglue (de ce naiba le lipesc asa, nu stiu) nu acoperea pretul, evident acelasi. Probema e: mi-e cam... rusine sa stie cat am dat pe ea (fetita e mica, sigur nu-i pasa, dar mai mult ca sigur ca parintilor da!), deci cum pot "cenzura" pretul fara sa stric prea tare cartea (coperta e cartonata si de foarte buna calitate). E in regula daca il las asa?

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Exista scoci care nu e trasparent. Poti sa acoperi pretul cu asa ceva si eventual sa scrii un mesaj peste.

| Kaℓi a răspuns:

Poti sa acoperi pretul cu un marker negru, frumos, fara a lasa senzatia de "mazgaleala". Eu asa fac de obicei.

| andru10best a răspuns:

Oja neagra sau marker rezistent la apa.