| RembrandtVanRijn a întrebat:

Buna ziua!
Am primit acum cativa ani in cadou de la o persoana (cu care am pierdut orice fel de contact intre timp) o carte, mai impropriu spus, cu o coperta cartonata si foi veline (goale), nu stiu sa descriu exact dar oricum ceva foarte elegant.
Stiti unde pot gasi ceva similar?

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Se poate gasi in librarii.

| aliceinchains a răspuns:

E un fel de agendă, știu ce zici. Găsești în Cărturești sigur, au mai multe modele de coperte și foi cu diferite modele și de culori. Nu știu acum dacă găsești în orice Cărturești, dar în astea mai mari, dacă ești din București, în cel din Afi am văzut, și Cărturești Carusel din Centru Vechi. Și Diverta, acum ceva timp știu că era ceva asemănător.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ala era registru nu carte. Poate fi A4 sau A5. De ani de zile n-am mai vazut asa ceva si nici pe net vad ca nu se gaseste. Poate in strainatate ca la noi...