| sabin1999 a întrebat:

Boxele mele nu imi mai merg. dec cand vreau sa ascult ceva nu se aude nimic.am boxele date la max, dar tot nu se aude. ce as putea sa fac.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Vezi sa nu fie scoase din priza sau sa fi iesit mufa din calculator sau sa fie arsa placa de sunet,incearca sa verifici sistemul la un telefon, televizor, mp3 player sau altceva cu cablu jack

| Arthur a răspuns:

Să înţeleg că e vorba de boxele de la comp, dacă e aşa verifică întâi dacă sunt alimentate cu curent ( eventual dacă se aprinde led - ul indicator ), apoi vezi dacă cuplând căştile e tot tăcere, după aceea încearcă să atingi Jack - ul cu degetul ( capătul cablului care merge la comp ), caz în care trebuie să se audă un brum în difuzoarele boxelor. Dacă nu se aude nici aşa nimic s -a ars traful de reţea sau a picat partea activă ( ampliful din interiorul boxei ).

| Wehrmacht a răspuns:

Incearca boxele la un telefon sau mp3 si daca nu merg cumpara altele. Daca merg schimba windows-ul si daca nu merge nici atunci cumpara alta placa audio. Funda?

| midiots a răspuns:

Sa iti iei altele...cum poti sa intrebi asa ceva?

| stefyyy a răspuns:

Poi ar putea fi de la placa audio! si trebuie sa ti instalezi din nou driverul audio! Si ar trebui sa mearga! funda

| enny_4220 a răspuns:

Cumpara altele sau dule la reparat ceea ce nu are rost