| SeSu2012 a întrebat:

Bună, aș dori să vă întreb daca știți cum aș putea înregistra de pe un cd sau de pe PC pe casetă?
Dau fundă!
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Conectezi casetofonul la mufa de iesire la PC (casti), dai drumul la inregistrare la casetofon si pe urma dai drumul la muzica pe PC (daca ai muzica pe PC). Daca ai CD (indiferent ca e Audo sau mp3), bagi CD-ul si dai drumul la muzica. Trebuie sa fii atent ca atunci cand se termina melodia sa pui pauza la inregistrare sa poti asculta si selecta ce melodii inregistrezi.

| SeSu2012 explică (pentru horia2012):

Multumesc! Si le multumesc tuturor celor ce mi-au raspuns dar am ales sa iti dau tie funda pentru ca ai raspuns cel mai explicit!

| horia2012 a răspuns (pentru SeSu2012):

Cu placere. Multumesc si eu.

6 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Cu casetofon! Dai drumul la melodiile dorite pe PC si dai drumul la intregistrare pe casetofon!

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai o combina cu CD si caseta, o folosesti. De pe PC poti lua semnalul de pe iesirea pentru casti. Casetofonul se opereaza manual.

| Otto2014 a răspuns:

Nu cred ca poti.

| Nonameagain a răspuns:

Cu un radio cu CD si caseta, am inregistrat si eu. Daca nu il ai, e mai dificil. De pe PC, iti trebuie un casetofon pe care sa-l poti conecta la PC.