| Psichodelic a întrebat:

Acum cateva zile cand ma uitam pe pc la filme downloadate, pe VLC media player sau BS player, mergea bine.Dar de 2 zile nu mai merge. Daca las imaginea de la film foarte mica merge.Dar daca o fac mai mare sau pe tot ecranul, nu merge deloc.Imi blocheaza tot calculatorul si nu mai continua filmul.Nu stiu ce s-a intamplat, nu am umblat la nimic asa ca nu vad motivul pentru care nu mai merge.Dau Funda cui ma ajuta!

2 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Ca sa rezolvi problema trebuie sa dezinstalezi programul cu tot cu salvarile acestuia, si sa il reinstalezi. Asa iti vei repara programul! Funda daca ti-a reusit!

| Seby90 a răspuns:

Probabil incerci sa vizionezi filme hd (parerea mea) iar sistemul nu ti le duce.
Sunt unele cazuri in care filmele hd mai ruleaza si pe cele vechi.

Iar daca vorbesti de un stream, sunt unele probleme legate de browser, am avut si eu pe un pc la munca si nu am reusit sa ii dau de cap, dar pana la urma si-a revenit.

Solutii ar fi sa faci un backup la OS si sa reinstalezi windowsul. Sau poate intre timp ai instalat codecuri care au conflict (bs player inca ruleaza cu codecuri). Ar fi o idee sa incerci playerul: Splash. Este printre cele mai bune, dar nu are suport pentru subtitrare decat build in la mkvuri.
O seara buna.