| Georgescu_Adelina_1990 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Ce probe se dau la liceul pedagogic? Am inteles ca desen si muzica, eu daca nu stiu deloc niciuna?

Răspuns Câştigător
| Ryss a răspuns:

Pentru vocaţional?

Dai probă din muzică, sport, dicție şi desen.

La muzică te pune să cânți, la sport trebuie să alergi în jur de cinci ture de sală, la desen îți dă un desen... adică îți pune obiecte în fața, iar tu le desenzi cum le vezi, iar la dicție trebuie să reciti o poezie pe de rost, frumos şi cu intonație.

Dar, vezi, dacă pici o probă, nu mai mergi la celalalte proble.

Baftă! ♡

P.S.: La dicție te întreabă şi de ce ai ales să mergi la profilul respectiv.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu reusesti la acele probe atunci esti respinsa.

| Georgescu_Adelina_1990 explică (pentru Ioandelasal):

Da, dar oare pot sa intru daca nu stiu nimic?

| Ryss a răspuns (pentru Georgescu_Adelina_1990):

Cum adică să nu ştii nimic?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Georgescu_Adelina_1990):

Cum sa intri, daca nu stii nimic.
La probele respective primesti admis (daca stii) sau respins (daca nu stii nimic).

| Ryss a răspuns (pentru Ioandelasal):

Atunci te respinge. dar nu cred că nu ştii să cânți, să alergi, să desenezi si să reciti o poezie. happy

| Georgescu_Adelina_1990 explică (pentru Ryss):

Da, dar nu stiu sa cant pe note plus ca nu am nici ureche muzicala

| Ryss a răspuns (pentru Georgescu_Adelina_1990):

Ia nişte ore de canto, ceva.