| ares8 a întrebat:

Buna all!
Intrebare intrebatoare pentru mesterii priceputi : am un aparat instant de incalzit apa Atmor Platinium (stiu ca nu conteaza marca). De cateva zile nu mai vine apa cu presiune. Deschid robinetul la maxim si curge incet de tot, iar apa, normal, incalzeste prea tare.
Intrebarea e daca se poate face ceva si cam de la ce ar fi? E posibil sa se fi infundat cumva, are o supapa sau altceva care se incarca cu impuritatile din apa? Daca ii dau capacul jos ii pot face eu ceva?
Scuzati intrebarile diletante si va rog mult sa ma ajutati happy
Multumesc anticipat si toate cele bune!

Răspuns Câştigător
| liviu34 a răspuns:

Nusi ia apa destul instantul sau e fundat rubinetul sau e ceva pe tiava daca oare ai aruncat ceva pe gaura un se scurge apa cel mai bine cheama un instalator sa verifice nu mai sta asa ca stici instantul asa am facut eu si am cumparat altul.