| nashu40 a întrebat:

Am un aparat instant de incalzit apa la baie. De ieri insa se intampla ceva,intra apa normal in el dar nu mai iese cu presiune ci abia mai taraie putin si se incinge foarte tare.
Intrebarea e daca se mai poate face ceva cu el, daca se poate repara si cum.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sarcopt a răspuns:

Probabil să aibă calcar, eu am desfăcut unul şi nu i-am putut face nimic deoarece era capsulat. Mai bine îl schimbați.

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Poate e infundat. Poate are un filtru la intrare care e infundat, se desface si se curata filtrul. Poate merge curatat trimitand apa in sens invers prin el (cu filtrul scos daca are filtru), poate trebuie desfacut capacul cu elementele de incalzire. Poate trebuie dus la un centru de reparatii.