| Th3Li0N a întrebat:

Am 14 ani si de cand sunt mic imi place mult sa conduc si imi place mult sa conduc camioane, tiruri oare am mostenit de la unchiul meu? Care este sofer pe tir? Si as vrea sa stiu ce ar trebui sa invat mai mult ca sa fiu pregatit de aceasta experienta! Eu ma joc mult 18 wheels of steel deja semnalizatoarele si tot stiu deja mi-a intrat in mana ca deja si pe strada cand trece unu parca imi vine sa semnalizes laughing Invat engleza stiu comunica dar nu la perfect mai ma si incurc.Si in plus as face si o facultate de geografie ca sa am un studiu superior.SI evident permisul categoria D cred + ala de remorca.

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Categoria D e pentru autobuze, C+E e pentru camion cu remorca. Ai mostenit de la unchiul tau pasiunea, evident. Facultatea de Geografie nu o faci pentru a fi sofer pe tir, aia o faci pentru altceva. In alta ordine de idei, nu jucandu-te pe calculator inveti sa conduci, pe strazi o sa dai de tot felul de soferi, de tot felul de situatii. Bazele le inveti in timpul scolii de soferi si restul conducand mult si bine.

| adishorMS a răspuns:

1.cu siguranta de la unchiu daca te-a mai luat cu el
2.asteapta si o sa vezi joaca nu e tot una cu soseaua
du-te la facultate si apoi iti faci si permisul si asa numai dupa 21 ani poti da pentru c+e camion cu remorca si numai dupa ce ai 1 sau 2 ani experienta pentru d(autobus) si pe cand faci varsta ai terminat facultatea si poti sa te faci si sofer de tir, doar ca ultima solutie (spala-te in cabina, mananca cand poti si ce poti, descarca si incarca etc. etc. urmeaza un alt drum parerea mea)
3.ala de remorca se da dupa 21 ani si e categoria E

| EdYtZuU12 a răspuns:

Salutare si mie i-mi place sa conduc tirul la nebunie una este un joc si una este sa fi in trafic uite pentru un joc mai frumos cu o grafica mai buna joaca Ets2( euro truck simulator2 ) pe asta il joc si eu funda? big grin