| Symo1 a întrebat:

Am expirat buletinul de 2 luni. Maine merg sa il fac! Intrebarea este: Poate sa imi dea la mana o adeverinta in data in care l-am facut? Imi trebuie sa imi faca cineva o imputernicire la banca. Multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti da nimic, o sa faci treaba cu banca cand primesti noua carte de identitate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ţi se eliberează nici o Adeverinţă!

În perioada de 7-10 zile, până este gata noua C.I., nu ai Carte de Identitate.
Pentru a ţi se putea face Procură, ai nevoie de Paşaport sau C.I. valabile.

Toate cele bune!

| Peridava a răspuns:

Nu, nu primesti adeverinta. Vei primi noul act de identitate dupa citeva zile.