| Iachimovschi_Stela_1999 a întrebat:

am nevoie de ajutor
Am incheiat 10 clase la liceu ( profil real ) in R Moldova si doresc sa continui studiile la liceu in Romania, Iasi la specializarea Stiintele Naturii (profil real) respectiv din nou in clasa a 10.
La cine ma pot adresa pentru a depune dosarul sau pentru un transfer?
Care licee se bazeaza pe aceasta specialitate?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iubito iti dau o lista, poti contacta telefonic. Vezi ca unele licee au pagina de facebook si te apropii mai bine de adevar prin elevi / profesori acolo. Sa ai succes! http://proinvatamant.ro/licee-din-orasul-iasi/

| Iachimovschi_Stela_1999 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ma intereseaza mai mult transferul, in ce circumstante poate fi realizat

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Iachimovschi_Stela_1999):

Steluto uite cum e - Eu am 2 care au terminat liceul de mult. Fata a luat acum diploma de medic la UMF IS. Sunt plecat din tara de 3 ani. Nu stiu asa multe, doar am idei si iti dau o directie. In tara cunosc profesori si directori de liceu dar am pierdut legatura, daca dau cumva de careva iti spun.

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pana atunci facem asa- Te tii de mana mea si intrebi si in alte parti. Iti faci un cont intr-un loc unde se stiu mai multe ca sunt mai multi si intrebi si acolo. Poti gasi chiar moldoveni RM si te vor sfatui cu ce stiu ei. Imi spui si mie aici nick name -ul si eu te contactez ca am sa te mai invat unele ce iti vor fi de folos. Nu imi vei fi datoare cu nimic, sunt bucuros sa-ti iasa ce ti-ai propus.

| Iachimovschi_Stela_1999 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Dati o retea de socializare pe care sa va pot contacta

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Iachimovschi_Stela_1999):

Nu poti intra pe Softpedia?

| Iachimovschi_Stela_1999 explică:

Ma intereseaza mai mult transferul, in ce circumstante se realizeaza