| MayaAlle16 a întrebat:

Am o intrebare... unde este mai bine sa merg la specializarea " Asistenta generala " sau " Balneofiziokinetoterapie "?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pai asistenta generala la balneofiziokinetoterapie. happy Nici nu pot sa pronunt asta :d
Asistenta generala zic eu.

| Kaℓi a răspuns:

Asistenta generala.

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Depinde ceea ce iti place tie sa faci pe viitor. Daca vrei sa lucrezi mai mult cu instrumente medicale:seringi ace pansamente etc atunci mergi pe asistent medical generalist(eu asta am terminat anul trecut) daca vrei sa faci masaje de recuperare, terapeutice atunci mergi pe balneofiziokinetoterapie.

| MayaAlle16 explică (pentru Goddess23):

Și este adevărat ca la Oradea admiterea presupune grilele din carte?