| dumeac a întrebat:

am o problema cu PC-ul AMD Athlon 64 X2 vechi de vreo 6 ani, vara prima oara mi s-a ars placa video de la caldura noroc ca am avut placa onboard, anul urmator cand m-a jucam deodata PC-ul s-a stins, l-am resetat si mi-a dat erori la pornire, am vrut sa instalez windowsul din nou Xp Sp2, toate bune si frumoase pana cand a ajuns la Installing Windows ecranul alabstru unde in stanga jos arata cat timp a mai ramas, am ajuns la 39 de minute si brusc s-a stins si de atunci incerc sa il repar am schimbat sursa, coolerul, pasta termoconducatoare si tot degeaba acolo se opreste de fiecare data, numai windows 7 merge si cand intru in aplicatii sau jocuri temperaturile cresc enorm si PC-ul se stinge, as dori sa stiu daca nu cumva e vina altor componente, Calculatorul merge acum pe Windows 7 nu pot altceva decat internet, filme, muzica. Ce ar trebui sa inlocuiesc, daca aveti vreo idee puteti sa ma contactati pe YM: dumeacristi. O zi buna

2 răspunsuri:
| Quadrilateral a răspuns:

E clar ca ai probleme cu temperatura...
Toate componentele au o protectie de temperatura (daca temperatura trece de x grade celsius, respectiva componenta se inchide pana cand se raceste)
Din cate imi dau eu seama, ai nevoie de un calculator nou, dar totusi ar trebui sa ne dai configuratia pc-ului tau sa vedem care-i duma...

| Adryan657 a răspuns:

Adauga mai multe ventilatoare
si la procesor pune unul mai bun http://www.emag.ro/......pBeta400ST pentru procesor AMD
http://www.emag.ro/......m--pF12PWM pentru carcasahttp://www.emag.ro/coolere_vga/cooler-vga-zerotherm-zh100--pZH100 pentru placa video