| dumeac a întrebat:

am o problema cu PC-ul AMD Athlon 64 X2 vechi de vreo 6 ani, vara prima oara mi s-a ars placa video de la caldura noroc ca am avut placa onboard, anul urmator cand m-a jucam deodata PC-ul s-a stins, l-am resetat si mi-a dat erori la pornire, am vrut sa instalez windowsul din nou Xp Sp2, toate bune si frumoase pana cand a ajuns la Installing Windows ecranul alabstru unde in stanga jos arata cat timp a mai ramas, am ajuns la 39 de minute si brusc s-a stins si de atunci incerc sa il repar am schimbat sursa, coolerul, pasta termoconducatoare si tot degeaba acolo se opreste de fiecare data, numai windows 7 merge si cand intru in aplicatii sau jocuri temperaturile cresc enorm si PC-ul se stinge, as dori sa stiu daca nu cumva e vina altor componente, Calculatorul merge acum pe Windows 7 nu pot altceva decat internet, filme, muzica. Ce ar trebui sa inlocuiesc, daca aveti vreo idee puteti sa ma contactati pe YM: dumeacristi. O zi buna

4 răspunsuri:
| ionut95gr a răspuns:

Am patit si eu asa ceva. daca ma jucam mi se inchidea.problema era ca instalasem de prea multe ori windowsul gresit.m-am dus la o firma, mi-a instalat windosul bine si nu am mai avut probleme.

| iowy a răspuns:

Placa de baza poate fi o problema, memoria RAM este suficienta?
Poti apela la o firma specializata in aceste probleme! Duci pc-ul la ei si te vor rezolva dar ai grija sa nu-ti fure piese, doar suntem in "tara minunilor"!
Numai bine!

| gogosandu a răspuns:

Poti sa ne spui sau sa faci o poza la cum arata pc-ul tau in carcasa, ce ventilatoare ai si daca functioneaza scot aer fierbinte? un ventilator nu e f scump...
decat sa mai dai bani degeaba, incearca sa strangi bani pentru un upgrade la tehnologii mai noi, cele vechi au probleme cu temperaturile, pc-urile noi sunt cateva care nici nu au ventilator

| dumeac explică:

Am revenit cu poza, precizez placa video s-a ars anul trecut http://i714.photobucket.com/albums/ww142/dumeacrist/14092011828.jpg