| 1Alina01 a întrebat:

Bună,
Am spălat de curând în dus ceva cu Sano Forte.
Si s-a stropit plasticul de la dus cel de culoare gri și au rămas pete.
Cum as putea să fac să acopăr?
Ceva idei inventive...ca de exemplu să vopsesc bucata să lipsesc ceva etc.
Mulțumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am spălat de curând în dus ceva...și au rămas pete.
Cum as putea să fac să acopăr?"

mai clar, despre ce vorbim aici?

| 1Alina01 explică (pentru sierra1):

S a dus culoare de pe peretele din plastic al dusului

| sierra1 a răspuns (pentru 1Alina01):

Nu fii calică, ia altul!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spala o cu cif

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti schimba para aceea de la duș cumperi alta daca ea s-a decolorat.

| Simpatic a răspuns:

Prin plasticul de la dus? te referi cumva la para dusului sau ce anume? acel plastic de slaba calitate de obicei, care este vopsit cu argintiu, iar la tine gri!?
din cate imi dau seama a fost corodat pentru ca sano forte contine 10% soda caustica
daca este vorba de para dus, se schimba fara dificultate si costa 50-60 de lei una calitate buna

| MihaiMB a răspuns:

Cu CIF sau o soluție de curățat ai încercat?