| anonim_4396 a întrebat:

am un plan foarte detaliat pentru cum o sa devin cantareata este realist si ar putea mergevocea nu este exagerat de buna dar m-am gandit sa merg la actorie ca poate ma ajuta cumva, voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Vorba lui @Siminator, actoria si cantatul nu au nimic in comun.mai bine mergi la lectii de canto.acolo cred ca iti perfectionezi si vocea dar si inveti sa canti din ce in ce mai bine.
uite cum sa iti convingi parintii:
-o sa fiu foarte cuminte
-o sa am note din ce in ce mai buna la scoala
-si o sa ma straduiesc cat pot de mult! va rog ma lasati sa merg la lectii de canto?
dar nu trebuie neaparat sa ii,, vrajesti" cu ceva.pur si simplu le spui ca vrei sa mergi ca sa devii cantareata in viitor.Succes!

| NuDauFunda a răspuns:

Ca sa faci un playback convingator e nevoie de calitati actoricesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Actoria si cantatul nu au nimic in comun.

| EuCareNuAmNicioTreabaCuElaSauEva a răspuns:

Pai, eu de exemplu sunt din iasi si sunt in corul de copii al operei romane. urmeaza sa dau un spectacol pe 3 noiembriehappy. poate sunt si in orasul tau astfel de preselectii, sunt un bun inceput.
acum, in caz ca nu vrei astfel de muzica, ci vrei ceva modern, intereseaza-te de un curs de canto fain. cat despre actorie, daca tu crezi ca esti buna, ca joci ca lumea, atunci mergi, nu te pot oprihappy