| Georggiiii a întrebat:

buna. as avea si eu o mare rugaminte la voi. adica la cine m`ar putea ajuta. As dori sa intru intr-un Liceu Economic, dar as vrea sa stiu pe ce se axeaza mai mult acest profil. la ce dau teze, si ce materii nu mai fac dintr-o anumuta clasa! Va multumesc mult. ( nu, nu uit de Fundaa! :* )

Răspuns Câştigător
| HeeSun a răspuns:

Din cate stiu eu la profilul economic in clasa a IX-a si a X-a teza se da la matematica, romana si limba straina L1(depinde, engleza sau franceza) dupa care in a XI-a si a XII-a se da teza la economie, matematica si romana. Din clasa a XI-a nu mai faci biologie, fizica si chimie insa o sa incepi sa ai din ce in ce mai multe module. Nu se axeaza neaparat pe matematica, ai 3 ore de matematica pe saptamana din a IX-a pana in a XII-a, se axeaza mult pe specialitati si o sa ai foarte multe ore din acestea. Sunt destul de dificile deoarece ai teorie, laborator(probleme), instruire practica si practica in vara sau in timpul scolii la ele.

| Georggiiii explică (pentru HeeSun):

Multumesc foarte mult.:*! Chiar aveam nevoie, de aceste ``date`` :***

| HeeSun a răspuns (pentru Georggiiii):

Pentru putin! Bafta la scoala sper sa intri acolo unde iti doresti!

3 răspunsuri:
| CristiUcV a răspuns:

Liceele cu profil economic se axeaza destul de mult(zic eu) pe matematica si pe completarea facturilor/chitantelor, teze o sa dai la o limba straina, romana, matematica.