| Bellabelutsag a întrebat:

care stiti cateva statusuri frumoasee sa imi dati Si mie va rog frumos. Dau >funditabig grin< chatterbox

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry ,be happy(nu te ingrijora,fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first , sees the point (cel care rade la urma , rade mai bine! Dar cel care rade primul,intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!;x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12.Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13.Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14.Learn from yesterday,live for today,hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi,spera pentru maine)

15.Good friends are like stars.you don't always see them,but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying .tired of trying .Yes! I`m smiling! But inside I`m dying ...(M-am saturat sa plang.M-am saturat sa incerc.Da!Zambesc! Dar inauntru mor.)
"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

-sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand te-am cunoscut si inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

-Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

-Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

-Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate;x

-traiesc din amintiri.si'mi doresc sa nu uit niciodata clipa in care ne'am cunoscut

-esti aproape.da totushi.atat de departee

-rau si bine langa tine!

-poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi

-I'm still loving you.like it was the first time;x

- All this time in love with you was cry.

- I need a miracle.i wanna be your girl.Give me a chance to see.That you are made for me;x

-totul ti se pare mare cand esti mic.nu-i nimic!

-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi.Akum sunt eu

-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trekut tot ce ai simtit.

-esentele tari se tin in sticlutele mici :->

-Mie greu sa'ti spun in vorbe ce e in inima mea.

-Atata timp cat nu-ti pasa unde esti.nu te vei rataci niciodata

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat :X

-Chiar daca iti pierzi aripile-n zbor.continua sa visezi

-Hai sa zambim si sa visam

-Imi place sa aud cand imi spui.te iubesc:X

-Zi de zi.pas cu pas.te gandesti,ca si el te iubeste,si tu il iubesti.

-zeci de gesturi.mii de vorbe de sute de ori.orice ai facee...ramai in sufletul meu;x

-candva nu demult mi'a scapat ceva...atunci tu ai intrat in mintea mea.

-Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte...

-incepi sa'mi spui:"s'a terminat". sh acum regreti ca ai plecat.

-te'am iubit.te iubesc.sh te voi iubi pana la infinit:X

-Langa tine vreau sa visez si sa mai stau.

-dragoste`i un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat

-Dupa mult timp iti dai seama cat de mult iti lipseste acel cineva

-Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput

Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!

Azi in urma voi lasa zilele din viata mea,clipa cand eu te am pierdut,ziua cand te am cunoscut.

Iam de mana sa facem o plimbare ,sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate.

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez.

Dau rime coerente.Te ard la sentimente.Tsi se pare un miraj.Fac ce fac si te scot din peisaj.
.
Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost.

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez.

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti.

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare .

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate.Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent.""

II ignoram pe cei ce ne adora.ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel
___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[>:P]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu ? i ? ;)

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

Fetele imi bat in geam, nu aud, am termopan!

M-am nascut normal. Scoala m-a tampit

Status under construction

Nu pot sa vb acum, am mancat ceapa…

Oferta toamna-iarna: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!

2. Foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste

3. Cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti : DND

Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit. Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul. Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina. Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!

Ai luat cu tine ce-aveam mai bun.atatea vorbe ce-aveam sa-ti spun.chiar de NU SUNT AL TAU.te voi IUBI mereu! tu ramai in sufletul meu."

nu ma supar ca vorbesti asa mult,atat timp cat nu te superi ca nu te ascult.

Caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des!

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia.iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist,tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! fie-ti teama de prieteni!

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua

Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie.

Dragostea nu e un sentiment, e o CALITATE

Exista atatea lucruri minunate…Numai de am avea ochi sa le vedem,suflet sa le iubim.si maini sa le atingem!

nu sunt asa cum ai vrea,nu sunt asa cum iti doresti,nu sunt cel pe carel l-ai vrea…dar sunt acel ce iti lipseste….

Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland

Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt.

De-as fi doar bland si bun, cum ma doresti

ar fi usor de tot sa ma iubesti.

Atuncea toata lumea, cata e, m-ar adora -

si-ar mai avea acelasi pret,

iubirea ta? "

Te Iubesc …e putin

2. Te ador … E infim

3. Amandoua . e sublim

Nu pot sa adorm,

si ingerasul mi-a sa ma gindesc

la ceva frumos din viata mea

asa ca m-am gindit la tine. happy :*

Nu-mi pasa de moarte,dar ma doare sufletul sa parasesc viata

Dragostea nu e o stare de spirit …e un stil de viata…

Originalitatea nu consta in a spune ceva ce nu a mai spus cineva…ci in a spune exact ce gandesti u

Dragostea este jarul amprentat in interiorul inimii.

Dragostea este ca si marea, nu o poti cunoaste plimbandu-te cu o barca pe deasupra, va trebui sa te scufunzi in ea.

dragostea e ca vantul…….nu se vede dar se simte….

Inainte de somnik,

Iti trimit un mik pupik,

Sa il ti pe obrajor,

Sa ai somnul mai usor,

Sa-l tii-n brate langa tine,

Si sa te gandesti la mine.

iubirea e doar un deja – vu al unui suflet imbatat de farmecele unui vis ….

Unde dragoste nu e, fericirea este o imitatiei.

Iubirea este piramida creatiei universale.

Cautam inocenta pe toate rafturile vietii, dar o gasim din ce în ce mai rar;important este sa-i cultivam caracterul.

Esenta iubirii nu va disparea niciodata, desi fumurile orgoliilor va încerca mereu sa o sufoce.

ragostea e mai presus de toate…daca ai cu cine le imparte,traieste momentele iubiri…si vei avea totul, cheia fericiri.

Te caut in fiecare vis

Ca te intorci tu mi-ai promis

Dar nu mai apari ca alta data

Nu mai esti cum erai odata

Acum esti distant, acum esti langa mine

nu-mi pot da seama ce se-ntampla cu tine

Gandeste-te putin cat rau poti sa faci

Dar cand vorbesc cu tine, te intorci si taci…

Exista sex fierbinte, sex salbatic, sex in grup, sex protejat,sex oral,sex anal, sex prin telefon, insa pentru TINE exista… MASTURBAREA.

Adori trupul meu dulce…iti place cand buzele noastre se ating…esti in al noualea cer cand simti in tine picaturile mele…sunt acelasi eu: Jack Daniels!

Crezi ca Totu` iti Apartine. Ai Bani...Potzi sa Ai Orice. Insa Nu Shi` Pe MiNE ….

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.

Crezi ca ma cunosti?te-nseli amarnic...sunt o simpla imagine...o poza ce o poti interpreta cum vrei.

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva... Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea.

Daca ai nevoie de mine . nu mai sunt aici . strig-o pe ea .Poate ea isi face griji

Invidia v-apasa, nimic nu va convine,

Mai bine fraierii sa taca, cum se cuvine.

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele. Pt cei ce nu pricep. Mama prostilor e mereu gravida.

Dintr'un trandafir, fiecare petala e o iluzie, insa fiecare spin e o realtitate

Frumusetea atrage priviri, atitudinea fura inimi:X:X

ofera-mi destula liberatate...cand ma vei avea cu siguranta!

Daca astazi simt ca toate ma dor

Maine stiu ca-mi va fi mai usor.

stie• Sa •Se• Poarte •Cu Mine• K• Un• Actor• Din•Filme

IuBiRe• O sA GaSestidOaR• In FiLmE sHi DaK aSta vReI• iMi PaRe RaU dE tInE•

daca ai ceva de comentat tzine pentru tine nu conteaza si nici nu va conta! fac ce vreau cu viata mea!

Nu ma intelegi? stiu ca ai vrea mai mult Toate la timpul lor Sthii?asta sunt

Da! VoR FiI DoAr El Shi Ea ImPrEuNa, PaNa cand Se Va SfArSi MeReU AcElasi DrUm Ii Va UnI

Du`te la o blonda si la o roshcata K stiu ca poti sa le faci fata Dar intoarce`te la m K stii bine tot bruneta tzine la tine

E atat de dulce cand o strangi la piept E asa frumoasa cand tu ii zambesti Atat de fericita cand ii spui ca o iubesti

Fetele iti vor spune multe ca "Te iubesc!" si cum,si cat iti vor spune mai frumos ca mine insa nu te vor iubi atat

Te maturizei prea greu sa stii ca nu sunt ma`ta sa te iert mereuwinking

.Oare cine-ar fi crezut?Oare cine-ar fi stiu?Dintr`un joc copilaresc Sa ajung sa te ubesc!

• Oare ce simtzi cand ma vezi ?•Oare in mine u ink mai crezi ?• ...

Am UiTaT dE LiMita [love struck]Am UiTaT dE DiStAnTzA[love struck]StAm Fata`n Fata[:X]."tE ad0or" Iti SoPtEsC[love struck]."Te IuBeSc" iMi raSpUnZi[love struck] Ia`Ma in BrAtZe[love struck]Sa ZbUrAm pRiNtrE vIsE INtR`un UniVers dE dOrintZe[love struck]

"stiu cand sa rad cand sa fiu suparata cand in ochii tai sa fiu cea mai importanta fata"

[♥]stie cum sa fac, cum sa ma tzina [♥] ca atunci cand sunt ca EL sa ma simt ca o regina[♥]

Nu doare ca nu te voi mai vedea doare ca nu voi mai simtzi; nu doare ce a fost, ci ce va fi

Cateodata ma gandesc la tine Alteori stiu ca nu e bine Dar stiu ca te voi pastra mereu In inima mea[love struck][love struck]

Nu Mai Pot de Tine ca estiDulce Rau de Tot[love struck] Dak Imi Dai un Pupic nu`Mi mai Trb Nik`[love struck]

.DiFeRiTa, nU pOaTe Fi cOmPaRaTa NiCi K ToTzI bAnIi DiN luMe Nu PoAtE Fi cUmPaRaTa[winking]

º•Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

EL e singurul ce poate sa`mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate♥

Ea a fost mereu langa mine cand restul m`au lasat Shi a fost mereu cand totzi pe la spate m`au acuzat Ea m`a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum Shi tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Shi Va Plange Neincetat,dOrindu`si sa Fi Uitat…Alinandu`i Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!

Cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan`la urma tot la tine vine asa ca ai grija de el ca`n inima lui nimeni nu`i la fel!

"Ce`i al tau e pus deoparte"

[♥]imi place cum ma privesti[♥] imi place cand imi zambesti[♥]

Poate ca eu nu stiu ce`i dragostea [love struck] Dar stiu ca de tine m`a legat ceva [love struck]

Ai fost cu mine cu mine ai tras mereu Shi nu ma refer la bine, ma refer la greu.[love struck]

FaTa MoDeL AsTa O sA FiU pT eL[love struck]

.•ღItzi place zambetul si chipul meu de copil Itzi place cum arat Itzi place al meu stil Itzi place ca n`am figuri si ca sunt naturala Itzi place ca exist si ca sunt reala•ღ

sa iubestifara conditzii sa vorbestifara intentzii,sa daruiestifara motive,sa tzii la cineva fara explicatzii

Ce`am simtzit ca Tn nu mai Simtzisem vreodata Era un Sentiment ciudat,dar Incepea sa`mi Plak

Ma acoperi, ma intzelegi, ma strangi in bratze si ma incalzestima faci sa cred ca in 2 este mult mai greu sa pierzi

Esti. GanduL. MeU. BuN. ShI. PoatE. ca. O. Sa. Am. ca. Tn. Un. SfarshiT. de. DruM.

Pap un mar, daca vedeti "idle" prea mult chemati salvarea, inseamna ca mi-a ramas maru in gat de la cat m-ati injurat

" Trece lebedele-n zare... eu ma uit, ele dispare...

Dau din craci ca cei saraci si din buci ca cei nauci!

" Femeile sunt impartite de catre barbatzi in 4 mari categorii:1.mame; 2.doamne; 3.cu*ve; 4.mama doamne ce mai cu*ve ! "

Colo sus in cimitir

Stau mormintele in sir

Daca faci mishto de mine

Fac un loc si pentru tine

Bea suc de fructe,

Suc de fructe inseamna sanatate,

Sanatate inseamna sport,

Sport inseamna faima,

Faima inseamna bani,

Banii inseamna femei,

Femei inseamna dragoste,

Dragostea inseamna SIDA,

SIDA inseamna moarte,

Deci nu mai bea suc de fructe!

Cine se trezeste de dimineata…caska toata ziua

"esti atat de dulce cand ma certzi cand razi'cand plangi Cand ma IuBeSTi "

"Nu te Supara daK l'ai vazut Cu vreuna Vreodata .la draq fata u esti cea M'ai Importanta ;]]"

Noi doi NU avem nevOie de o despartire ca sa ne dam seama ca dOar impreuna noi invingem teama !

#Si se tranformã in copil. E bunãã, e durãã. in seara asta pluteste in parfum de aventurã.

"[Va veni timpul cand o sa vorbim din nou/Eu o sa rad de multe tie o sa-ti para rau];X"

I'a fost alaturi zile bune si noptsi grele cand plangeam din despartsiri sau barfe rele .]"

#cine ar putea sa ne opreasca acum

ca avem texte fara mila si tigari fara tutun

[mai am vreo 70 de documente numai cu statusuri de toate genurile posibilelaughing daca vrei poti sa ma contactezi cu un mesaj si iti trimit daca ai nevoie happy ]

BYe:*

1.Un VIITOR stralucit SE VA BAZA intotdeauna pe UN TRECUT UITAT

2. Cei ce te critica nu vor decat sa te schimbe,pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata

3. uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai avut, uita timpu ce`a trecut, un sfarsit e un nou inceput

4.Viata e scurta; incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat si nu regreta nimic din ceea ce te-a facut odata sa zambesti :X

5.Fiecare om are un suflet, Fiecare om merita un zambet... Fiecare om are o sansa, Fiecare om greseste macar odata

6.Nimic din ce se intampla in jurul meu nu`mi convine. si daca`i supar pe totzi.imi pare bine:>

7.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit

8.Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

9.Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA:daca eu exit.tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde:ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

10.Oriunde ai fi,orice ai face,cu oricine ai fi acum,candva te vei intoarce dar cand va fi prea tarziu;atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi:-j

11.Nu`ti dori perfectiunea,exista defecte dupa care alti inebunesc

12.De multe ori cand plangi nimeni nu iti vede lacrima,nimeni nu iti simte durerea.cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.in schimb cand gresesti toata lumea te vede

13.Nu ma uit in urma, trecutul ramane trecut, de unde am plecat nu ma mai intorc, merg cu toata viteza inainte, unde am scuipat nu mai pup.las pe altele sa linga :))

14.Oricui i se poate intampla sa se simta singur,dezorientat,ranit,neinteles,sau atat de dezamajit incat ii vine sa strige in gura mare ca iubeste

15.Cand problemele usor usor se vor stinge,le vom arata la totzi ca dragostea invinge

16.Lacrimile curata ranile interioare,vindeca sufletul.Nu va feritzi sa plangetzi,pentru ca asa va descarcatzi.Cei ce nu plang niciodata nu au sentimente[Lacrimile nu sunt o rusine]Iubesc,plang din dragoste,Iar NIMENI,NICIODATA nu ma poate critica pentru asta

17.Orice lucru in viata se gaseste greu dar atunci cand il gasesti, trebuie sa lupti din greu pentru al pastra

18.Dragostea este limba in care inimile noastre vorbesc una cu cealalta. Pentru tine, dragul meu, inima mea canta.

Mai multe gasesti pe www.statusuri.ro

Bye-Bye :-*

Statusul meu preferat de prietenie e : Nu sunt singur in ploaie si vant,am cei mai buni prieteni de pe pamant

- pentru "iubire" - Dragul meu iubit,negru si pitic, Iti trimit din departare, Un cosciug si-o lumanare, Si in semn ca te iubesc , Drept in cap ti le trantesc , Si in semn ca te ador , Iau un par si te omor:X:X Preferata meah:X:Xlaughing

Mama mi-a zis sa nu alerg dupa 2 lucruri,transportul in comun si baieti.winking si inca unu :Bea suc de fructe,

Suc de fructe inseamna sanatate,

Sanatate inseamna sport,

Sport inseamna faima,

Faima inseamna bani,

Banii inseamna femei,

Femei inseamna dragoste,

Dragostea inseamna SIDA,

SIDA inseamna moarte,

Deci nu mai bea suc de fructe!

Vreau sa te vad cum cazi tipanad cu toata gura,iar eu de la balcon iti fac adio cu mana.;As vrea sa fiu o stea o stea cazatoare,sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca.;E lipa ce inevitabil m-a ajunspentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans;Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si nu as regreta deloc.;Imi cade o lacrima de suparare din ochi si nu stiu ce e cu mine.darun singur lucru insa stiu bine mi-e tare dor de tine.In gradina casei melestau cu capul plecat si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla-n cap.;De ce te uiti asa la mncu ochi tristi si goi?nu crezi c-ar fi mai bine sa-i scoatem pe-amandoi?

1.Gheorghe ma cheama, dar poti sa-mi spui "iubitule"

2.Mi-am pierdut ursuletul de plush nu ai vrea tu sa dormi cu mine?

3.Am bmw seria 5 si vila in Snagov. Ia zi, te scot diseara la un suc?

4.Haide pisy sa te scot prin parc?dar intai sa-ti pun o punga-n cap

5.Cauta-ma prin alta parte

6. In ziua care te-ai nascut era urat tare afara si ploua, dar plangea cerul ca a pierdut un inger sad

7.Cel mai rau ma doare faptul ca ma doare

8.Pentru tine, iubirea mea m-as arunca in spatele trenului laughing

9. DND si gata fara alte comentarii

10. Lasa-ma mai repede in pace, daca nu vrei sa te iau la suturi prin lista mea! DND!

11.Taci acolo ca n-am

12.Zboara puiule sau te zbor eu!

13.Numar oile de pe mess. Daca te-am sarit, esti capra. Mai stai o data

14.1,2,3,4,5,6,7, moamaaa cati prosti imi citesc status-ul

15.Cred ca tatal tau a fost terorist, fiidca esti o adevarata bomba!

16.Exista 2 cuvinte care te ajuta sa deschizi multe usi: trage si impinge

17.Cand o femeie nu vorbeste sa n-o deranjezi pentru nimic in lume.

18.Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc

19.Cine ride la urma, gindeste mai incet

20.Cine-i si munceste are tot ce vrea cine-i smecher si chiuleste are tot asa.

21.Fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacul.

Statusuri de dragoste 1 " Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

Statusuri de dragoste 2 " Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 3 " Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

Statusuri de dragoste 4 " Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…. "

Statusuri de dragoste 5 " Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

Statusuri de dragoste 6 " As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

Statusuri de dragoste 7 " Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

Statusuri de dragoste 8 " Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

Statusuri de dragoste 9 " Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

Statusuri de dragoste 10 " Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

Statusuri de dragoste 11 " Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

Statusuri de dragoste 12 " Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

Statusuri de dragoste 13 " Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

Statusuri de dragoste 14 " Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

Statusuri de dragoste 15 " Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

Statusuri de dragoste 16 " Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

Statusuri de dragoste 17 "O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

Statusuri de dragoste 18 " Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

Statusuri de dragoste 19 " Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 20 " Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

Statusuri de dragoste 21 " Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta… "

Statusuri de dragoste 22 " Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

Statusuri de dragoste 23 " Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

Statusuri de dragoste 24 " Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

Statusuri de dragoste 25 " Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

Statusuri de dragoste 26 " Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

Statusuri de dragoste 27 " Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

Statusuri de dragoste 28 " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

Statusuri de dragoste 29 " Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

Statusuri de dragoste 30 " Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

Statusuri de dragoste 31 " Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

Statusuri de dragoste 32 " Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

Statusuri de dragoste 33 " Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

Statusuri de dragoste 34 " Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

Statusuri de dragoste 35 " Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

Statusuri de dragoste 36 " Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

Statusuri de dragoste 37 " Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

Statusuri de dragoste 38 " IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

Statusuri de dragoste 39 " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

Statusuri de dragoste 40 " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

Statusuri de dragoste 41 " IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

Statusuri de dragoste 42 " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

Statusuri de dragoste 43 " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

Statusuri de dragoste 44 " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

Statusuri de dragoste 45 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 46 " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 47 " Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine… "

Statusuri de dragoste 48 " Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "

Statusuri de dragoste 49 " Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream… "

Statusuri de dragoste 50 " Nu distrug visele… injectez sperantza :X ! "

Pe baietii de azi , Sa-i culegi cu sacu,Si frumos impachetati ,Sa-i trimiti la dracu.
Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti.

Don't drink and drive...smoke and fly.

Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine !

Prietenia care a incetat nici nu incepuse.
E preferabil sa starnesti invidie, decat mila.

Toţi îţi vor binele. Nu ţi-l lăsa luat.
Femeia frumoasă este bună o săptămână, femeia bună este frumoasă toată viaţa.

În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.
Ca să ajungi în rândul oamenilor, trebuie să intri, nu să te strecori.
Fii atent la cel care te vinde şi zice că te pune în valoare!
Cine nu are ce spera nu are ce despera.

Ti-am vazut ochii de`o mie de ori.
dar, inca ma mai pierd in albastrul lor.

E totul scrum
A mai ramas doar fum ma pierd usor
Ceva se stinge in mine.

Eu te vad ca pe un inger
Tu stii doar sa-mi faci rau.

Si nu pot,nu pot sa stau fara tine
Caci daca suntem impreuna
Definesc cuvantul "bine".

Suntem diferiti.totusi.Ne potrivim
Si am stat unul langa altul cand toti vroiau sa ne despartim

Ce e frumos dureaza mult prea putin
Ca stii uneori clipele dulci se prefac in venin

Ai ramas in mintea mea, nu te pot scoate nici sa vreau
A ramas amintirea,doi copii ce se iubeau.

O secunda fara tine ma umple de dor.
de tine nu ma pot satura.
1. Daca un picior de-al tau ar fi Pastele iar altul Craciunul,pot sa te vizitez intre sarbatori?

2.La ora asta 8700 de oameni se gandesc la sex, 3400 au facut-o deja, 2400 urmeaza sa o faca, numai unul sta si se holbeaza la telefonul mobil.

3.Sunt un virus sexual al mobilelor,am patruns in tastele telefonului tau si chiar acum fac sex cu buricul degetului tau,iar tie iti place pentru ca zambesti

4.Cele 4 minuni ale femeii: se uda fara sa intre in apa, sangereaza fara sa se taie, dau lapte fara sa pasca, si vorbesc fara sa fie intrebate

5.Aseara te-am cautat, am vrut sa ma incalzesti, sa te simt aproape de pielea mea, unde ai fost pijama afurisita?

6.Sex is evil,sex is a sin,sins are forgiven so let's begin!

7.Vroiam doar sa stii cat de mult inseamna prietenia noastra pentru mineaca am fi pe un vapor care se scufunda si cu o sg.vesta de salvare. Mi-ar fi f dor de tine!

8.Sex is like math:add the bed,substract the clothes,divide the legs,multiply the orgasm!

9.Sexul e ca ninsoarea:niciodata nu stii cat o sa dureze si la cati cm o sa ajunga

10.Te-am zarit,te-am aruncat in pat,am venit peste tine,te-am patruns,te-am incalzit,nu te speria, sunt eu gripa ta!

11.Pt un sarut tasteaza 1,pentru o imbratisare tasteaza 2,pentru o noapte de neuitat tasteaza 3,iar pentru toate astea tasteaza numarul meu.

12.Roses are red,violets are blue,I am beautiful,but what happened to YOU?!

13.Don't be sad don't feel blue. Frankenstein was ugly too!

14.Sex is like: Nokia-connecting people,Nike-just do it!,Pepsi-ask for more,Samsung-everyone is invited,and like YOU- too good to be true!

15.Tanjesc dupa momentul cand vei fii langa mine,cand ma vei incalzi,cand ma vei face sa tresar sub atingerile tale,cand vom fii ca unul, imi lipsesti, pijamaua mea draga!

16.Politia cauta persoana inteligenta,sexy,cu simtul umorului.Tu esti in siguranta dar eu unde sa ma ascund?

17.Sunt un ucigas,ucid oameni pe bani.Dar pentru ca esti prietenul meu,te ucid pe gratis.

18.Am incredere in tine pentru ca esti prietena mea,dar de ce ma vb pe la spate? De ce nu-mi spui in fata? De ce spui tuturor, cat de draguta sunt? De ce?!
//////////////////////////////////////////////

(16 Iulie 2010 09:23 )
♫G3Ø♫ a răspuns:
Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine:X

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate ? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?

Imi va fi dor…

Imi va fi rece…

Dar timpul nu va vindeca…

Ci doar va trece…

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…

Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze… uneori… sarutarea ta!

Un carbune aprins

E usor de stins

O dragoste adevarata

Nu se stinge niciodata :X

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat

M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta…

Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.

Pe-o petala de lalea,iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,

STRADA AMORULUI,

JUDETUL IUBIRII,

BANCA INTALNIRII

Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lashi daca te face sa plangi?"….i-am raspuns:"Stea tu tzi’ai parasi cerul?"

* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine

Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.

As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."

O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…

Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!

Sunt Simpla,Da Prea Complicata,Iubesc Dar Urasc Iubirea,sa nu-mi faci rau,Sunt atat de Inofensiva incat O Sa-Ti Para Rau

Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala

De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?

sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange

pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare ,

ce zici ne intalnim?
Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

-->Nu` vrem sa ne` amintim__ Ca unii` au plecat` fara sa zica „pa ba ne-auzim"___ Nu`avem averi, avem doar prieteni care suna __Sa ne spuna „griji de tine, ba te pup, noapte buna"____

il doare inima cand se uita la poza mea m-a avut dar m-a pierdut pakt era febletsea mea :X :*

bE`happy`| bE`c00L`| jusT`bE u`;x;x;

~[:X] Mha Comport ExeMplar `Dwpa StandaReLee Melee`[:X]~

Viata e un meci la categoria greaCea mai buna lovitura ramane eschivaAi o singura reprizaN-are cine sa te-ascundaTragi cu dintii pana-n ultima secunda.

i'm not bad...i'm innocent:X

Ma respecti,te respect ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala,ma ataci,ma apar,ma urasti,nu te urasc si Stii de ce? pentru ca ceea ce pe tine te caracterizeaza pe mine nu ma defineste? ?

Sunt 1000 de persoane care vor sa ma invetze,sa ma schimbe cumva. Le dau la o parte si merg mai departe.E alegerea mea

Cu timpul vei vedea ca desi te simti fericit cu cei care iti sunt imprejur iti vor lipsi teribil cei care mai ieri erau cu tine si acum s-au dus si numai sunt.

Si ce daca ma iubesti ,eu nu te iubesc, nu te iubesc cum ma iubesti tu,te iubesc mai mult!

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Iubirea e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face ssa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele!

Multi zic ca e o obsesie faptul ca nu te pot uita dar eu stiu sigur ca nu e asa ca te iubesc!

nu sunt perfecta.Stiu! am o gramada de defecte da` n`am obligat pe nimeni sa ma accepte

"Lumea fuge de cuvinte, deja nimeni nu spune ce simte Deci nu mai avem nevoie de cuvinte"

"E inca o poveste A carei veste O aflam mai tarziu Asa ca trecem peste E aproape totul despre Cum ar trebui sa fim Si ce trebuie sa pretuim Pana nu e prea tarziu"

"Pot fi orice`ti doresti Atata timp cat ma iubesti Ce zici sa facem o plimbare Cat timp te gandesti ? "

Cand esti amarat si nu mai ai chef de viata, o gasca de prieteni iti poate aduce zambetul pe fata

Arunc cu Zambete in Stanga si`n Dreapta dar Pastrez Te Iubesc`urile doar Pt cei Care merita Cu adevarat

Am incercat sa-ntalnesc alt baiat. M-am prefacut insa n-am rezistat. Gandul imi zboara la tine mereu. Stiu nu-i bine dar asta sunt eu. :X
Asa ca nu plange, revin0`tzi in fire, asa e in viata, una trece alta vine in fine . hai sa` zambim ca viata`i frum0asa chiar daca` ii plina d` lucruri rele , nu`mi mai pasa:-H

"【♥】 Nu o LaSa sa pLeCe, Stii Ca e SinGuRa care Te intelege! Iubeste`o, Fa`o sa Uite Ca ai Fost reCe 【♥】"

"E greu Sa uiti Sarutu` Cand inCa il Mai doresti E greu Sa uiti un Nume Cand inca Il mai Rostesti"

"][ Prietenii Nu Se aleg Dupa Varsta , Bani sau Clasa,Ei Fac Cartieru` in CaRe stai Sa fie CaSa ][

"Cand dOi Oameni se iubesc` Cu` adevaRaT` FaC` ToT` posibilu` Sa` uiTe` Ce s`a inTamplaT` Ca dOi` Copii` Ei` din` Cand` in Cand` se` Mai` CerTau` si` ToT` Ca` dOi` cOpii` se` impaCau`"

sa ai curaju` sa spui DA[:d]sa ai curaju` sa spui NU[:*]sh`n fiecare clipa grea sa ai curaju` sa fi TU[]

Intotdeauna fetele au gandit cu inima ♥ dar cum baietii nu au reusit sa treaca de forme s-au hotarat si fetele sa nu treaca dincolo de portofel

Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.

"Copilaria e o lume aparte.Pentru voi o lume ciudata, fantastica, ireala; pentru mine, care fac parte din ea , dimpotriva, e una reala si plina de armonie."

"Un zambet este o lumina la fereastra sufletului ce iti arata ca inima este acasa."

Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea pe care o au, ci de privirea pe care ti-o arunca

Viata nu reprezinta cantitatea de aer pe care o inspiri si o expiri ci momentele in care iti taie respiratia!"

o -¤»•sunt doar emotii glaciare uitate intr-o sticla plina de senzatii calde, uitate de mult si arse de lume, scurse de viata si abandonate pe gheata•«¤

o ¤»•sufletul mi-e pustiu nu mai gasesc decat un fir firav de amar si praf, senzatiile de placere si durere nu le mai simt, nu-i nicio grija sunt doar emotii calme si reci uitate-n povesti •
Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…

Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima ta deoarece am stricat-o degeaba.

A iesit soarele sau doar ai zambit?

Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista…

Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

Mama prostilor e mereu gravida.

Viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna.

Daca dragoste nu e…….atunci facem.

Este bine sa lasi bautura….insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

Astazi te iubesc mai mult ca ieri.

Vreau sa fie vara doar pentru noi doi .

Te am si te mai vreau .

Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste…
funda ?

pa,pa

2 răspunsuri:
| DianaDidi95 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul
Prietenii adevarati nu te vor face sa plangi, iar cei care te vor face sa plangi, nu-ti merita prietenia!
Ce te uiti la statusul meu? Tu nu ai?!
Azi sunt fara status.si ce?!
||)) ||\\|| ||)), treaba de vedeta!
Cuvinte dragute sunt usor de spus, lucruri frumoase usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit.
Uite aici si un site cu status: http://www.statusuri.ws/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia este un ocean pe care multi vor sa-l treaca dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca.

Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste,
Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste!

Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa.

Cine te iubeste, te cauta, Cine te vrea, iti spune, Cui ii este dor de tine, te suna, Cine nu, NU!

Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste.

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai. Iubeste-ma cand o merit cel mai putin.Atunci am nevoie cel mai mult!

Poarta`te Frumos cu Ea, Ca E Prea Mica Si Nu stie Ce Vrea. Spune`i Da Cand Spune Nu.Zambeshte`i Cand Iti Zambeshte.Cand Greseste N`o Certa Ca E Prea MiCa Si Nu stie Ce Vrea!

E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi

Cate s`au spus, Cate s`au dus, Nu` ma mai doare, Orice zi`n plus, Sunt mai sus!, Restu`, Doar vb`e goale!

E atat de dulce prin felul in care te seduce,e unica, e speciala Nu e ca o stea.E chiar o stea! Ce te lumineaza cum vrea ea

• Tine`ma aproape pentru ca s`ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant, in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele