| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna, ce acte si analize sunt necesare pentru angajare?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Angajare unde?
Ca una e sa te angajezi medic, alta constructor, alta in vanzari, alta in alimentatie, alta pe santier.

| XxBlueRosexX explică (pentru suntserios):

Call center

| XxBlueRosexX explică (pentru suntserios):

Dar intrebam asa in general ca am mai multe optiuni

| suntserios a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Pai asa in general, cand ai nevoie de o calificare ti se cere diploma, autorizatie de libera practica samd.

Cand e un job in domeniul alimentar se fac teste medicale mai amanuntite

Cand e un job care implica soferie atestate, permis, vizite medicale samd.

La un job simplu, care nu necesita o anumite specializare, de birou un act de identitate in principiu si medicina muncii care implica o mica consultatie medicala.

| StoicAnalysis a răspuns:

Dupa interviu ti se va cere: buletinul, diplomele de liceu/facultate si ceva acte pe care le obtii de la ITM din cate imi aduc aminte. Restul poate varia de postul unde vrei sa aplici.