| yasmiyasminutza a întrebat:

cine stie cum pot sa fac ca sa imi mearga mai repede calculatorul? am un laptop fujitsu cu windows 7? ce imi recomandati pentru a merge mai repede pc-ul?

Răspuns Câştigător
| AndreiBolos a răspuns:

Http://www.hit.ro/hardware/How-to-Cum-sa-cresti-viteza-PC-ului te va ajuta mult. Funda?

7 răspunsuri:
| vrelian a răspuns:

Daca vrei sa iti mearga mai rapid nu stiu cum sint acolo in Romania laptopurile sa iti pot spune exact.dar iti spun cum sint in afara si tu dupa iti faci o idee ce ar trebui.deci in afara toate calculatoarele care sint cumparate dea gata si mai ales leptopurile vin cu windows instalat si ceva office pentru citeva luni, plus un antivirus pentru citeva luni, plus o gramada de chestii inutuile, jocuri bla bla.atunci cind l-ai luat calc merge destul de bine.cind te conectezi la net si dupa citeva luni deja incepe calvarul.iti vine sa dai cu laptopul de pamint spui ce traosca tiai luat cum de merge asa se slow si etc.care ste problema? toate acele chestii ce ti-am zis au fost setate sa se updateze singure automat de pe net fara ca sa anunte fara ca tu habar sa ai.si uite asa in timp ce tu vrei sa stkiu si eu ce sa faci pe net vezi ca de abia se misca calc.si spui ce are ce are ca nu iai facut tu nimic.pai asta are asta face adica lucreaza balamuc si tu nu ai ce face.singura chestie si sa vezi cu ochii cit de rapid este il formatezi si resinstalezi windowsul iar pe el. dupa pui doar ce ai tu nevoie si sa-l vezi cu zbirnie.nuti vine sa crezi, o sa spui pai ce asta este laptopul meu? deci tot ce am zis este valabil pentru leptopurile din afara.asa sint si asta au.acum tu stii ce ai cumparat ce a avut pe el si daca ai avut cam ce au am zis pe aici trebuie sa faci asa.indiferent ce i-ai face la cine l-ai duce ce antivirus iai pune no sa reusesti sa-l faci sa mearga mai rapid.aia e singura solutie.eu am facut asta de f multi ani, pina anul trecut cind am vazut la news pe yahoo o tipa de la ei care chiar chestia asta o discuta si surpriza tocmai asa a sus si a recomandat.dar formatarea si resinstalarea trebuie sa ti le faca cineva care se pricepe.gata asta e tot. sper sa te ajute cumva.numai bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru vrelian):

O poveste interminabila si iesit din comun de agramata din care reiese ca recomanzi formatarea hdd-ului... Multe informatii inutile, la calculatoare e clar ca nu te pricepi dar ai un plus pentru stil. Nu cred ca exista multi oameni care au folosit atatea cuvintea ca sa exprime atat de putin.

| vrelian a răspuns (pentru anonim_4396):

Sintem cumva pe aici cumva la gradinita si eu nu stiam? esti cumva invatatoarea mea? du-te si cautati de oile tale si lasa-i pe altii in pace. daca erai asa destept nu comentai la adresa persoanelor ci comentai la ce sa intrebat.sau sa fi dat un raspuns cit de cit, ori ce parere ai tu.informatii inutile zici? pai spune-i un singur cuvint fa formatare si sa vad ce o sa inteleaga.se pare ca tu ai ceva probleme de intelegere pe aici.tu probabil nu stii ce stiu si cit stiu oamenii care pun pe aici intrebari.fi sigur ca oamenii vor detaliat vor exemple si asa mai departe sa poata intelege.nu ca ar fi prosti dar nu toti au mai facut sau se ocupa cu telefoane si alte chestii sau cu calculatoare si-o asa mai departe.fiecare om are o anumita activitate si nu le stie pe toate.iar uneori e nevoie de exemple ca sa poti intelege.asta este valabil si pentru mine si pentru oricine.nu sintem genii. spune tu cuiva de pe aici pai formateaza calc si sa vad ce o sa inteleaga si ce o sa faca.multe informatii inutile de unde stii tu? ai pus tu intrebarea sa stii ca am vorbit inutil? chiar am si spus cai voi spune multe si cum este altundeva si daca ceva se potriveste la intrebarea lui sau ei atunci stie ce trebuie sa faca.te trezesti tu de la Durau berbecul lui dzeu sa vii sa dai lectii de gramatica limbi romane si sa faci oameii prosti in baza a ce? ma cunosti cumva? stii cine sint, ce si cum gindesc? fugi ioane de aici si lasate de sitele asta ca nu e de tine.se pare ca tu esti un mare geniu si locul tau nu e pe aici.lasa-te de meseria asta si cauta ceva mai util sa faci.raspunde la ce se intreaba nu raspunde sau sa imi faci mie observatie ca nu despre mine era vorba [pe aici.nu persoana mea era subiectul acestei intrebari.si raspundei celui ce inmgtreaba nu celor care raspund.cred ca esti pe un drum gresit.mergi si cautati pe altcineva de care sa te legi si cauta alt site ca pe aici nu se procedeaza asa.ori mergi la categoria leghata de limba romana daca este si la categoria despre ionteligenta si comenteaza acolo cit vrei pina nu mai poti si te plictisesti.de alta data lasa oamenii sa spuna ce vor si cum vor.e parerea fiecaruia si dreptul fiecaruia sa vorb cum doreste.si tu nu esti pe aici pentru a corecta sau a face oamenii prosti.ai face bine sa te analizezi pe tine mai intii.nu te-am intrebat eu pe tine de sanatate sau de altceva.atunci ce problema ai? mergi la categoria medicina sau sanatate daca ai ceva probleme.numai bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru vrelian):

Poti reformula treaba asta de mai sus, pe care nu o va citi nimeni, in si mai multe cuvinte? Chiar cred ca poti, demonstreaza-ne!

| robytoby a răspuns:

Buna yasmiyasminutza, pentru a imbunatatii performanta laptopului tau, trebuie sa faci mai multe setari si neaparat upgrade
hardware.
Mai multe poti sa afli aici http://dorytutoriale.blogspot.ro/......epede.html
Succes, si te mai asteptam cu alte intrebari daca ai ceva nelamuriri.

| storepc a răspuns:

Cea mai simpla metoda este sa il aduci la o diagnosticare gratuita la www.storepc.ro si ti se va spune daca laptopul merge greu din cauza softului sau hardware, vei primi sfaturi utile pentru laptopul tau ca sa iti mearga foarte bine mereu.

| voineamario a răspuns:

Buna, initial ai putea incerca sa instalezi un anti-virus si sa-ti cureti pc-ul de virusi(daca exista) si sa faci uptade-uri la windows. Daca asta nu rezolva problema ai putea incerca cu un format si reinstalarea windows-ului. Si ultima solutie dar costa mai multi bani este sa faci un upgrade hardware.