| hadasan a întrebat:

Buna cum pot sterge raspunsul cuiva la o intrebare de-a mea pe TPU sau cum pot sa modific un pic o intrebare daca am gresit un pic la ea?

Răspuns Câştigător
| Lavinia_5321 a răspuns:

Buna!

1. Cum stergi raspunsurile?
Nu cred ca poti sa stergi singur/a raspunsurile. Cred ca Raluca te poate ajuta. Logheaza-te si intra in pagina de profil. Undeva in dreapta in colt sus ai optiune "Contact". Dai click acolo si ii spi Ralucai sa stearga raspunsul postat de "X" la intrebarea "...".

2.Cum poti sa modifici un pic o intrebare daca ai gresit un pic la ea?
Dupa ce te-ai logat, in stanga in caseta cu titlul "Logat ca..." ai a cincea optiune "Intrebarile mele". Dai click pe ea. Daca vezi ca intrebarea respectiva are deasupra ceva verde pe care scrie "Aprobata", nu o poti edita, daca nu are tot intr-un spatiu verde sau portocaliu gasesti optiunea "Editeaza". Click acolo si rezolvi.

Pa-pa!

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Intrebarea poti s-o modifici prin editare.Mergi la "intrebarile tale" si apasa pe butonul rosu pe care scrie "editeaza", modifica si ...gata.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Poţi edita întrebarea de exemplu uite ai în stânga întrebările mele şi dacă nu ai mai mult de două zile de când ai tirmis întrebarea o poţi edita cred. Îţi apare aprobat / editează, dă click pe editează. Pentru a şterge un răspuns îl poţi raporta cu caracter irelevant. Baftă!

| CosteaVlad a răspuns:

Pentru a şterge răspunsul cuiva la o întrebare de-a ta dă click pe butonul "Raportează" din dreptul răspunsului respectiv, iar acesta va dispărea de pe site.
Pentru a modifica o întrebare dă click acolo în stânga la "întrebările mele", şi poţi edita întrebarea pe care ai pus-o, asta numai în cazul în care aceasta a fost pusă recent. În caz contrar nu va mai putea fi modificată, doar ştearsă, folosind aceeaşi procedură cu raportarea (îţi raportezi propria întrebare iar la "motivul raportării" scrii eventual că e întrebarea ta).
O zi frumoasă! happy

| deyutzyk97 a răspuns:

Pai de sters raspunsul cuiva la o intrebare de a ta nu poti sa stergi daca nu-ti place raspunsul nu-l bagi in seama...

si daca vrei sa modifici intrebare e foarte simplu...iti apare acolo editeaza si corectezi greselile...

sper ca te-am ajutat-funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raportarea neintemeiata a unei intrebari va avea consecinte asupra celui ce a facut raportarea iar raspunsul se va reposta automat. Mai cititi si regulamentul ( adolf )