| Anonim20000000 a întrebat:

Buna! Cum poti sa iti iei Diploma de Bacalaureat de la facultate? Verisoara mea este la facultate, dar vrea sa se angajeze si are nevoie de ea(nu are copii). Ce pasi trebuie sa urmeze?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depune o cerere la decanatul facultatii solicitand sa-i fie eliberata temporar diploma. Apoi face o copie legalizata la notar pe care o depune la angajare si redepune originalul la decanat.

Bula
| Bula a răspuns:

Cere adeverinta de la facultatea pe care o urmeaza.
Implicit, la inscrierea la facultate este cerinta de baza sa aiba diploma de bacalaureat.
De asemenea, poate cere si o copie scanata a diplomei de bacalaureat (care se poate si tipari, la nevoie).