| RobY_3853 a întrebat:

Buna

Daca am cumparat o masina cu nr pe Austria si am scos nr rosi pe numele meu, ai trebuie fiscalu la masina daca o vand?

Pt ca am avndut masina si mi s-a spus ca sa poata sa scoata si el nr rosi a 2 oara ai trebuie fiscalu meu?

Sa merg la Primarie sa cer fiscalu?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la certificatul de atestare fiscala. Nu vad de ce ar avea nevoie de al tau, avand in vedere ca acum celalat este proprietarul(daca ai vandut-o cu contract incheiat in scris) si nu tu si certificatul lui il va cere la inmatricularea provizorie. Numai bine!