| KiraXander a întrebat:

daca trimit un curier sau prin posta un colet cuiva pot sa pun ramburs ca destinatarul sa plateasca acel colet trimis de mine cu alt colet?
Adica vreau sa dau coletul meu in schimbul altui colet. Se poate? Sau trebuie neaparat ca rambursul sa fie bani?
De ex sa trimit o pereche de adidasi cu ramburs perechea de adidasi partenerului astfel facem schimb.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pai da, dar posta ce profit mai are? Poate doar sa ia cate un adidas de la fiecare ca sa-si acopere costurile happy
Fara bani nu poate exista ramburs; ori tu ori celalalt va trebui sa plateasca transportul.

| KiraXander explică (pentru anonimg):

Bineinteles ca platesc transportul -_-

| dragosbogdan001 a răspuns:

Trebuie sa platesti transportul, in rest nu inteleg de ce nu ar merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca posta face schimburi.Nu exista ramburs prin colete. Plus de asta vezi sa nu te trezesti ce cineva de aici care spunea ca in loc de Iphone a primit o scandurica pe care scria Iphone. dar spre linstea ta poti intreba direct la posta.