| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme nu inteleg de ce nu pot vizualiza fotografiile pe Facebook. Folosesc atat Mozilla Firefox cat si Google Chrome si pe nici unul dintre ele nu pot vedea. Care ar putea fi cauza?

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dar in locul unde ar trebui sa fie poza ce ai? Da-mi cateva detalii.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| CorinaD a răspuns (pentru neluL):

Imi apare acel chenar mic ce are forma unui fisier sau a unei pagini care se desprinde, in care sunt intregrate 3 forme geometrice de culori diferite.

| neluL a răspuns (pentru CorinaD):

Adobe Flash Player. Il descarci de aici http://get.adobe.com/flashplayer/ Si debifeaza ceea ce-ti apare deasupra linkului de download! Vezi foto http://i.imgur.com/to4cu.jpg La mine a aparut McAfee dar la tine mai poate sa apara si google Chrome ->orice ar fi trebuie sa debifezi. Asa se instaleaza doar Adobe Flash Player. La instalare inchide toate programele + browserul.

Succes!

| CorinaD a răspuns (pentru neluL):

Failed to initialize. Asta imi spune cand incerc sa instalez Flash Player-ul

| neluL a răspuns (pentru CorinaD):

Atunci instaleaza de aici OFFLINE
http://download.macromedia.com/......_debug.exe

Inainte de a descarca pachul inchide antivirusul tau si firewallul din windows.
Pentru firewall ->Te duci in Start->control panel->system and security->firewall ->aici il inchizi. Daca ai firewall la antivirus ->inchide-l si pe acela.(pana faci descarcarea si instalarea)

Dupa instalare porneste firewall si antivirus.

| CorinaD a răspuns (pentru neluL):

Imi confirma ca instalarea este completa dar nu merge...

| neluL a răspuns (pentru CorinaD):

Da un restart la pc si apoi intra in browser. Incearca si in Internet Explorer.

| psihopatik a răspuns:

Ce sistem de operare ai? ai instalat vreun plug-in in ultima vreme? ai intrat pe vreun site neautorizat si antivirusul a facut urat?

| CorinaD a răspuns (pentru psihopatik):

Windows 7. Habar nu am, de cand cu neputinta de a vizualiza acele imagini parca toate s-au dat peste cap

| psihopatik a răspuns (pentru CorinaD):

Reinstalezi flash player ti-a crapat