| MISLO a întrebat:

Bună, eu sunt băutor de cafea și as vrea sa îmi cumpăr un aparat de cafea cu capsule de cafea, voi ce părere aveți de cafeaua la capsule? Este bună? cum adaugi laptele? Aparatul respectiv prepară cafeaua cu tot cu lapte?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurele capsule care sunt ok din punctul meu de vedere doar cele de la Nesspreso

| sierra1 a răspuns:

"cafeaua la capsule? Este bună?" - excelentă
"cum adaugi laptele? " - manual
"prepară cafeaua cu tot cu lapte?" - da, dacă dai mulți bani pe aparat

| mihai69 a răspuns:

Eu am două expresoare cu capsule (de la Tchibo, respectiv Jacobs). Plus unul care macină cafea boabe.
Doar cel cu capsule Jacobs "știe" să pună lapte (are capsule separate, pui una de cafea, apoi cea cu lapte). Dar de când cu cel cu boabe, astea cu capsule șomează.

| doctorandus a răspuns:

Hmm... exista unele capsule cu lapte in ele (in special pentru aparatele Dolce Gusto).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e supeeer!
Aparatul de cafea se numeste... espressor.

Strânge niste bănuți si ia-l pe acesta:

https://www.emag.ro/......D4L8Z3MBM/

Sau pe acesta:

https://altex.ro/......SEP223640/

| ReddY25 a răspuns:

E foarte bună și conțin lapte deja. Acum, tu sa ai bani de un espressor decent care să-și facă treaba când e nevoie

| LaviniuA a răspuns:

La banii aia poti sa-ti cumperi ceva mai bun. Ti-am lasat un mesaj, ca sa nu para ca fac reclama aici happy

| EliLeli a răspuns:

Da este buna. Sunt capsule cu lapte direct (capuccino, latte).

| C0STEL22 a răspuns:

Aparatul costa putin dar compenseaza capsulele, cafeaua iese foarte buna.Laptele in cafea nu are ce cauta dar e chestie de gusturi.

| Vehuiah07 a răspuns:

Salut! Da, poti prepara cu tot cu lapte. Există capsule cu lapte pe care le poți folosi. Dacă îți place cafeaua, este bună.

| ArcCoco a răspuns:

Eu am Dolce Gusto. Sunt capsule de tot felul, o sa gasesti instructiuni pentru preparare in fiecare cutie diferita de capsule. Sunt unele care vin cu o capsula care are si lapte si cafea (de exemplu Cafe au Lait) si altele cu laptele separat (de exemplu Caramel Latte are o capsula de cafea si o capsula de lapte).
Poti si sa pregatesti o cafea scurta cum e Espresso la aparat, si sa adaugi lapte normal deasupra cum ai face cu o alta cafea.