| Stefania a întrebat:

Imi spune si mie cineva ce machiaj se potriveste la cei cu ochii verzi-albastrui, adica ce culoare de machiaj? Si ce nuanta de ruj?

5 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Irisul verde-albastrui poate fi pus in valoare folosind farduri maro roscat, bej sidefat, auriu, argintiu, roz, rosu sau verde, si contur negru.De asemenea, poti obtine un look special definind genele cu mascara bleumarin. Ochii verzi vor fi si mai verzi daca rujurile folosite vor contine pigmentul rosu. Astfel se poate opta pentru rosu, roz, maro roscat, lila; - Pentru a evidentia ochii albastri, rujurile naturale, orange si aurii, sunt cele mai indicate; - Un iris caprui arata minunat in "vecinatatea" unui ruj roz si a unui machiaj tot in nuante de roz.

| Stefania explică:

@Maria 12happy

| catthshshshs a răspuns:

Pentru ochi, o nuanta de cenusiu, ros sau mov deschis.
Pentru buze, un luciu de buze cu o nuanta de roz deshis.

| Maria_1984 a răspuns:

Si eu am aceeasi ochi ca ai tai!
Nu situ ce mi se potriveste pur si simplu aleg ce cred eu ca mi s'ar potrivi!
In general culoarea rosie merge dar asta depinde si ce culoare de ten ai!
Roz merge dar nu foarte aprins!
Crem foarte deschis!
In randul glossurilor, cele incolore se potrivesc, si toate culorile enumerate mai sus, evident mai transparente!
In randul rujurilor stridente poti alege un mov spre roz, rosu cum am spus mai sus, visiniu si un fel de maro spre portocaliu, nu extrem de vulgar!
http://maria-printesik.hi5.com/......otoUser.do

Ultima nuanta e cam vulgara si nici nu stiu ce varsta ai!;;)
Pup:*

| alutzik a răspuns:

Pai... ti se potrivesc machiajele negre care iti pun in evidentza ochii.big grin