| KarinaIoana300 a întrebat:

merita plecarea din Romania in Suedia pentru a-mi continua liceul acolo, avand in vedere ca va trebuii sa fac introducerea 1 an, iar apoi sa continui de unde am ramas. Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Daca ai rude acolo si cunosti foarte bine limba de acolo, da, merita. In Romania exista genii care invata in licee mizerabile si le-ar trebui conditii mai bune, scuze ca ma abat de la subiect.

| KarinaIoana300 explică (pentru IoanaPuppy31):

Am rude acolo insa ideea este ca introducerea este pentru a invata limba suedeza timp de un an dar poate fi si mai putin de un an daca invat repede, iar apoi va trebuii sa merg in continuare la liceu.