| Pisssicutza a întrebat:

Buna nu stiu ce am setat la messenger si defiecare data cand intra cineva pe mess imi apare o fereastra si imi spune ca persoana respectiva este pe messenger.Cum pot dezactiva aceasta setare.Devine enervanta :@ rolling on the floor FUNDA!:*Help me puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| opacatoasa a răspuns:

Intră la Messenger>Preferences>Alerts & Sounds şi la "A messenger contact goes online/offline" debifezi acele căsuţe, apoi apeşi apply şi OK.

3 răspunsuri:
| Catalin970 a răspuns:

Buna pissicutza.Mi s`a parut interesanta intrebarea ta asa ca am cautat pana am gasit raspunsul.In fereastra principala de mess (cea cu ID`urile) da la Messenger-Preferences (sau Ctrl+Shift+P).De aici da la Alerts & Sounds (a doua din lista din stanga ferestrei). Acolo iti va aparea o lista care incepe cu "A Messenger contact goes online". Acolo e problema.Ai grija sa fie selectata si mai jos scrie "Displaying a dialog box". Deselecteaza acea caseta si ar trebui sa fie OK.Am incercat sa fiu cat mai explicit asa ca sper sa te ajute raspunsul meu.Mult succes!

| Pisssicutza explică (pentru Catalin970):

Iti multumesc din greseala am citit prima data raspunsul de mai sus si am facut cum a spus el apoi i-am dat o funda si nua mers cum a spus el...crying si apoi am citit cum mi-ai scris tu si a fost bine...scz daca as putea as lua funda de la el si ti l-as da tiesad

| Catalin970 a răspuns (pentru Pisssicutza):

No problem:-J, ma bucur ca ti-am putut i de folosbig grin