| cici_6785 a întrebat:

nu stiu pe cine sa mai intreb peste o saptamana merg in tara cu copiii, imi trebuie procura de la tata? El nu vine cu noi

Răspuns Câştigător
| dulshe a răspuns:

Daca copii sau nascut in romania si din strainatate vrei sai aduci in tara, nu iti trebuie nici o procura, in schimb cand va trebui sa te intorci cu e inapoi in strainatate va trebui o procura de la tatal copiilor.
Drum bun!

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Daca doresti sa te mai intorci inapoi cu copii iti trebuie cu siguranta procura speciala de la tatal copiilor, pentru a trece vama Romana, acest document iti va fi de folos doar la Frontiera Romana.Bafta multa iti doresc.

| pisi dy a răspuns:

De ce? sunteti divortati? Nu sunt copiii tai? Stiam ca este nevoie de acordul ambilor parinti sa iesi din tara cu copiii minori, nu sa te plimbi prin tara! N-am auzit sa-ti trebuiasca procura pentru asa ceva. Daca sunteti casatoriti, nu aveti nevoie de asa ceva...vacanta placuta!

| cici_6785 explică:

Draga pisi nu ai inteles bine vin in romania si suntem casatoriti. Deci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci o procura si cand ajungi in romania o traduci, este mult mai ieftin, la intoarcere vei avea nevoie de ea.la iesirea din romania iti trebuie procura, deja tradusa.

| Cretzulina a răspuns:

Când pleci din România, iti trebuie procură dacă esti minor. Nu contează dacă esti însoțit/ ă de către unul din părinti. Pt a putea trece granitele trebuie sa fie amandoi parintii de acrd. Numai când te intorci innapoi în tara (România sau depinde unde esti tu)nu-ti mai trebuie nimic la mâna, nici o procura oh go on.
P. S: DA, iti trebuie procură! Călătorie plăcută.
Iar dacă nu ai pregătită procura, te sfătuiesc să te grăbesti! Nu se fac asa de usor...sad