| anonim_4396 a întrebat:

Buna >pretenasi!laughingbig grin< eu am fost pe platouri la Pariu cu viata.
Voi merge si in vara.happy Am pilelaughing
Ce conteaza este ca vreau sa ii fac un cadou special lui Sore. Aveti idei?happy
Daca nu stiti cine e Sore, va rog, nu raspundeti.
Eu m-am gandit la un banner cu mine si cu ea b-)
Si o scrisoare, un lantisor, o pernuta cu I love you. ceva special big hug
Multumessc:*
Dau si chestia aia care unii o considera importanta pe nume FUNDA!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand te gandesti sa-i faci cuiva un cadou cel mai important lucru este sa alegi ceva ce-si doreste persoana respectiva, nu ceva ce-ti doresti tu. Sterge complet din minte ce ti-ai dori tu si gandeste-te strict e si-ar dori ea, potrivit cu gusturile si nevoile ei. Sunt sigura ca nu ar vrea o perna cu I love you (este cocalareasca si prea puerila). In mod cert nu si-ar dori un banner cu tine (asta iti doresti tu fiindca o admiri, ea te cunoaste prea putin). o scrisoare poate fi frumos, daca nu va fi una obsedata si stupida cu multe emoticoane si declaratii sterile, ci una in care ii povestesti cum ti-a influentat viata in bine, cum te-a facut ea mai buna. Mai degraba gandeste-te sa-i iei o carte (preferabil genul de literatura care o pasioneaza, eventual chiar cartea pe care si-o doreste), parfumul preferat (daca esti foarte sigura care este), albumul preferat (eventual cu autograf, dar de asemenea, daca stii sigur care este acela). Este vorba de un cadou pentru ea, tot ce ai insirat mai sus sunt cadouri pentru tine. Cand faci cadouri e important sa nu fii egoist, sa te gandesti numai la persoana care primeste cadoul, care este dorinta ei cea mai mare pe care tu i-o poti indeplini.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Multumescc big hug

9 răspunsuri:
| Lightning1997 a răspuns:

Ma doare capul cand iti citesc ce ai scris.
Scrie mai citet, si evita emoticoanele, exprima-te frumos.Suntem totusi pe un site educativ, de intrebari si raspunsuri, nu pe chat.

| anonim_4396 explică (pentru Lightning1997):

1.De ce ai raspuns?
2.Toata lumea foloseste emoticonuri, eu de ce nu as face-o?
3.Ti se pare ca ma cred pe chat?
4.Se intelege FOARTE CLAR ce am scris, nu am facut greseli de gramatica, sau altfel de greseala.
5. Daca vroiai sa pari tare, ai reusit sa pari decar un mare caraghiosrolling on the floor
Si poate raspunzi la intrebare, nu ocolesti subiectulwinking

| Lightning1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa par tare, vreau doar sa te fac sa intelegi ca nu sunt necesare emoticoanele, sau scrieri de tipul ''prietenasi' sau altele.

| anonim_4396 explică (pentru Lightning1997):

Si?
happy.
Asta inseamna sa nu le folosesc? De ce? Pentru ca imi zici tu? Atunci, hai spune-le la cei 20000000+ de oameni care le folosesc.:*
Si poate raspunzi la intrebare >big grin

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ar trebui sa folosesti emoticoane fiindca regulamentul interzice. Exista multi prosti care le folosesc, dar tu poti dovedi ca esti mai desteapta si poti mai mult. Sincer, e pacat ca spui: de ce nu m-as comoprta la fel de urat cu altii, in loc sa spui: eu pot sa ma comport frumos, sa fiu normala si admirata. Eu chair cred ca poti sa te comporti asa cum zic eu si sa nu fii in plebe, ci in cei de mai sus.
In plus, apelativul "prietenasi" este de mahala, pe mine ma jigneste cand cineva mi se adreseaza asa, fiindca consider ca sunt o femeie cat de cat educata, nu genul care mananca seminte pe rigola. Sunt sigura ca si tu estia sa, dar iti place sa te comporti urat, de fronda, sa demonstrezi ce poti sa te cobori la nivelul cel mai de jos al societatii. Sa stii ca daca continui, oamenii vor crede ca acolo ti-e locul, ca nu poti si nu meriti mai mult si te vor trata ca atare. Si tu chiar poti mai mult.

| Lightning1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Le folositi voi, generatia de acum, dar un om serios nu le foloseste.

| Akihito a răspuns:

Da-i inima ta (La propriu)laughing

| anonim_4396 explică (pentru Akihito):

straight face