| mario_6601 a întrebat:

Buna seara am si eu o mica problema am instalat windows 7 home premium si a expirat licenta am incercat diferite programe de o activez dar nu a mers.Totusi am gasit un program numit odin am instalat dar dupa restart nu se mai deschide pc are cineva vreo idee ce poate fi de vina

Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

Da-i de trei ori restart la calculator si o sa-ti arate acolo start windows normal, safe mode si alte chestii. Dupa ce intri in safe mode adica fara windows iti salvezi ce ai pe el si dupa iti instalezi windows-ul. sau poti sa-ti instalezi windowsul in C si iti raman fisierele din D.

14 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Instaleaza alt windows.

| mario_6601 explică (pentru Public22):

Da asta m-am gandit sa fac dar as vrea sa stiu e posibil sa fie windowsul blocat ca nu am licenta sau ce anume

| Public22 a răspuns (pentru mario_6601):

Nu stiu ce ai putea face daca i-a expirat licenta, eu îl reinstalez de fiecare data.

| mario_6601 explică (pentru Public22):

Nici macar sa salvez tot ce aveam pe el inainte de a se bloka windowsu as vrea daca se poate sa gasesc o modalitate sal deschid si sa copii ce am acolo apoi sal reinstalez

| Public22 a răspuns (pentru mario_6601):

Nu merge sa intri cu safe mode?

| mario_6601 explică (pentru Public22):

Nu stiu cum se face asta si daca intru in safe mode ce trebuie sa fac

| mario_6601 explică (pentru Public22):

Mersi faza tare e ca am doar o partitie dar pot salva tot ce am pe un stik usb mersi de ajutor

| Public22 a răspuns (pentru mario_6601):

A mers?

| mario_6601 explică (pentru Public22):

Inca nu l-am probat maine o sa incerc sa vad daca merge macar in safe mode sa pot salva din el ca sa nu pierd

| Public22 a răspuns (pentru mario_6601):

Ok, succes. eu zic ca merge!

| mario_6601 explică (pentru Public22):

Mersi o sa iti las un raspuns daca a mers sau nu mersi inca odata

| Public22 a răspuns (pentru mario_6601):

Cu placere! sper sa mearga. astept raspunsul.

| Public22 a răspuns (pentru mario_6601):

Da-i de trei ori restart la calculator si o sa-ti arate acolo start windows normal, safe mode si alte chestii. Dupa ce intri in safe mode adica fara windows iti salvezi ce ai pe el si dupa iti instalezi windows-ul. sau poti sa-ti instalezi windowsul in C si iti raman fisierele din D.

| Alin_Law_1998 a răspuns:

Iati windows loader.

| mario_6601 explică (pentru Alin_Law_1998):

Nu merge cu nici un fel de activator