| octav005 a întrebat:

Bună seara. Știe cineva care este minimul de greutate a unui colet pentru a putea fi trimis la destinatar (acasa) prin poată romana?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista limita minima sau maxim, putand sa trimiti ce greutate vrei, doar preturile sunt diferite, pentru fiecare gramaj.

| Holiday a răspuns:

Nu exista minim. Poti trimite si o cutie goala.

| octav005 explică (pentru Holiday):

Da. Dar nu la destinatar acasă la domiciliu

| Holiday a răspuns:

Intrebarea e, livreaza Posta Romana colete acasa?!

| octav005 explică (pentru Holiday):

Ba sigur ca da. Te poți interesa

| Ilovedinero a răspuns:

Nu exisa limită minimă de greutate pentru livrare prin poșta română.

| octav005 explică (pentru Ilovedinero):

Ba da. Dar nu știu cât este. Aveam un colet pana în 200 grame. Și a spus ca nu poate trimite la destinatar ca este greutatea prea mica la colet

| Ilovedinero a răspuns (pentru octav005):

La tata i-au fost trimise prin poșta romana intr-o cutie de chibrituri 4 muște de pescuit cu o bucatica de polistiren... nu are cum prin nicio minune sa fi avut aia mai mult de 250g

| ALM2000RO a răspuns:

Vezi pe site-ul poștei dacă specifică.
https://www.posta-romana.ro/