| spaimaspaima a întrebat:

Buna seara TPU ` O intrebare doar pentru persoane care au fost in Anglia sau sunt. si cunosc ` Vreau sa fac un curs acum ori de ospatar care tine 4 luni sau atestatu de motostuvuitor I.S.C.I.R vreau sa stiu in care dintre aceste doua joburi sunt mai bine platite + Ciubucu la waiter

Răspuns Câştigător
| Live4Ride a răspuns:

Salutare. pe afara nu prea se da spaga ca in Romania asa ca uita de spaga daca te angajezi barman sau ospatar.
Cred ca daca iti iei atestatul de motostivuitorist vei castiga mai bine. ar fi bine daca poti sa iei si un atestat de macaragiu.
ar fi bun si permisul de camion CE si sigur iti vei gasi ceva de munca bine platit!