| Pikachu12345 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste vorbe intelepte
:*

Răspuns Câştigător
| Gamer2000 a răspuns:

Bunul simt poate inlocui cateodata inteligenta, dar inteligenta nu poate sa-nlocuiasca niciodata bunul simt. (M. Codreanu)
Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter.(Ov. Densusianu)
Pentru a fi erou, ti se cere caracter; pentru a juca rolul de erou, talent.(N.Iorga)
"Tu insuti" nu ajungi-niciodata-prin altii. (T Musatescu)
Cea mai mare onoare consta nu in a te folosi de onoruri, ci in a fi consideat vrednic de ele.(Aristotel)
Acela care se compara cu cei nedemni isi pierde reputatia.(Fedru)

1 răspuns:
| Captoresque a răspuns:

"Remember, happiness is a way of travel, not a destination."

"In order to form an immaculate member of a flock of sheep one must, above all, be a sheep."

"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving."