| micurutza2005 a întrebat:

stie cineva cum se scot petele de solutie antiseptica de betadina de pe hainele albe. astept raspuns urgent va rog.mersi.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Petele de Betadine solutie pot fi inlaturate de pe materialele textile prin spalare cu apa calda si sapun, iar pentru cele persistente se va folosi solutie de tiosulfat de sodiu sau amoniac.

Informatia e luata de pe site-ul http://www.egis.ro/produse.php?id=13&sort=d unde poti gasi si alte sfaturi.

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

SIgur cu foarfeca ia incearca sa vezi ca altceva nu te ajuta ramine pata

| antonia09 a răspuns:

Salut!
Incearca sa pui niste Vanisch Duo direct pe pata, lasa sa actioneze vreo 3-4 min dupa care pui din nou exact unde pui detergentul.
Mie mi-a reusit odata, acum depinde cat de profunda este pata.
Cu bine!

| blue_butterfly a răspuns:

Cu apa si clor sau fierbe halatul in detergent Ariel.