| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Sunt eleva in clasa a XII-a si as vrea sa stiu ce materii se fac la "finante banci" si daca e greu? Cand spun greu ma refer mai mult la materiile astea reale pentru ca nu prea ma impac cu ele.Si inca ceva: daca ar fi sa termin aceasta facultate si as ajunge sa lucrez intr-o banca ce anume ar trebui sa fac sau unde altundeva as mai putea sa lucrez daca termin aceasta facultate? Multumesc de raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| VaSyyyyy a răspuns:

Uite aici cam ce materii sunt : http://utm.ro/index.php?module=fcontent&id=57, iti spun de aceasta facultate pentru ca sunt eu inscris la ea, si ai putea sa lucrezi in domeniu bancar sau chiar financiar sau mai nou am inteles ca poti sa te angajezi cu diploma de economist si ca junior contabil. Bafta la bac!

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru VaSyyyyy):

Am o curiozitate: care materii sunt mai grele? eu sunt la profil filologie nu am mai facut matematica de pe clasa a X-a si nu as vrea sa intampin dificultati prea mari in ceea ce priveste matematica si tot ce are legatura cu ea de aceea sunt interesata in mod special de aceste materii.e greu?

| VaSyyyyy a răspuns (pentru Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Nu sunt grele, totul depinde de tine sa te tii de treaba. Cei adevarat trebuiesc invatate niste teoria, formulele, dar cel mai bine e ca ai voi cu calculator de buzunar big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul I finante banci - lista materiilor
1 microeconomie
2 macroeconomie
3 matematici aplicate in economie
4 matematici financiare si actuariale
5 contabilitate baze
6 contabilitate proceduri
7 informatica de gestiune (baze) si internet
8 informatice de gestiune (documente)
9 management
10 dreptul afacerilor
11 drept comunitar
12 sociologie economica
13 istoria economiei
14 lb engleza
15 lb franceza