| nikushoru a întrebat:

Bună, știe cineva cum în excel de atribuit unei celule valoarea alteia, în dependență de prima să se schimbe și a doua, de ex.

sunt două celule A3 și D7. Cum să fac ca datele introduse în celula A3 să apară automat în celula D7, dacă în A3 se modifică ceva, atunci în D7 la fel automat.

1 răspuns:
| Luci99 a răspuns:

Pai, daca vrei sa scrie acelasi nr in ambele, te duci in D7 si scrii =, apoi apesi pe A3... Daca vrei ca D7 sa se modifice in functie de A3, te duci pe D7 si scrii =, apoi apesi pe A3, apoi apesi pe plus, minus, inmultit sa orice si apoi poti pune 1, 2, 3, 4, 5, 6... sau chiar o alta celula, iar celulaD7 va arata mereu suma celulelor A3 si cealalta celula aleasa

Funda?