| Kadamedo a întrebat:

Am de facut un ierbar pe o anumita tema si nu pot sa ma hotarasc ce tema sa aleg. Poate fi aproape orice tema, de exemplu plante medicinale folosite pentru o anumita functiune, sau plante dintr-o anumita specie, regiune. Aproape orice. Aveti ceva idei exceptand pe cele enumerate? happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Problema care ar trebui sa te preocupe este, cred eu, de unde le vei culege/aduna, usor si fara batai de cap, vis a vis de o tema sugerata. Daca, spre exemplu, ti-as sugera ca tema "plante ierboase alpine" iar tu locuiesti intr-o zona de campie, esti dispus sa faci o excursie pe munti cautand o pajiste alpina?
De aceea, iti sugerez sa-ti fixezi singur tematica ierbarului in functie de posibilitatile tale de a procura plantele respective.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat