| yasmiyasminutza a întrebat:

am nevoie repede de cateva sfaturi, azi m-am tuns cam 6 cm din par, eu am parul mai lung de dupa jumatatea spatelui si as dori ca sa imi creasca mai repede parul meu este brunet(saten inchis si la varfuri bate spre blond si are un roscat mai inchis NATURAL).Eu as dori orice un tratament sau un sprei sau ceva pentru a imi creste parul cat mai repede si mai ingrijit si frumos ce imi recomandati pentru parul meu ca sa creasca mai repede cam in 2 saptamani sa creasca 7 cm sau mai mult sau cat se poate de mult! Va rog frumos dati-mi sfaturi foarte bune si sapunuri sau spreiuri sau ce o fi foarte bune si de incredere! Va multumesc dau fundita! :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*! big grin

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

In doua saptamani nu se poate..Nu poti decat sa astepti, eventual sa mergi la farmacie sa ceri un sampon, tratament ceva pentru cresterea parului mai repede dar nu exista nici un tratament, iar 7 centrimetrii..cred ca visezi

| BeautyOfWeb a răspuns:

De ce te-ai mai tuns daca iti place sa il ai lung, si oricum in 2 saptamani nu are cum sa iti creasca asa de repede, incearca totusi cu ulei de ricin, il gasesti la farmacii.
Tratamentul pentru păr presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenţă înainte de culcare timp de trei zile pe săptămînă. A doua zi pielea capului trebuie bine spălată şi clătită.