| AlexCristea1999 a întrebat:

Am o problema pe care ma macina din punt de vedere psihic, si-anume alegerea profilului la liceu.Mie imi iese media generala 9.80(pe toti anii)si as dori sa ma duc la stiinte sociale.Parintii mei tot imi dau batai de cap ca sa ma duc la Mate-info deoarece ei spun daca dau la stiinte sociale nu o sa ajung nimic in viata,doar un amarat de profesor, si, in schimb la mate info pot avea mai multe oportunitati.Mie imi place romana si istoria(la ambele materii am 10),nu zic ca nu ma descurc si la matematica, dar nu ma atrage(am avut media 8).La informatica am inceput asa din curiozitate sa lucrez in c++ si pot sa spun cu tot cu tutorialele de pe youtube si de pe alte site-uri ca nu am inteles nimic! Si problema e ca parintii mei mi-au spus ca vor fi dezamagiti daca nu o sa optez profilul zis de ei.Intrebarea este:sa ma duc la stiinte sociale sau sa dau la mate-info? De ce una, de ce alta? Dau funda pentru cel mai bun si mai clar raspuns!

Răspuns Câştigător
| luanaoana99 a răspuns:

Eu o sa merg la stiinte sociale deoarece e mai usor... daca asta iti doresti asta fa pentru ca daca alegi info vei fi mereu dezamagit de decizia ta crede-ma. Poti deveni multe chestii de la stiinte sociale happy