| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare: Exista masini de spalat automate care nu necesita ca apa sa aiba o anumita presiune?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

În general cele mai vechi pentru care timpul mai lung de umplere a cuvei cu apă nu afectează electrovalva care la cele mai noi are un timp maxim de funcţionare pe ciclu de spălare. Practic se încălzeşte bobina dacă durata de umplere este prea mare datorită presiunii scăzute din reţeaua de apă.

| dany2696 a răspuns:

Si cam ce presiune este necesara?