| Cosminovici18 a întrebat:

Am si eu o nelamurire...multe persoane folosesc cuvantul afemeiat ca fiind un cuvant rau ceva negativ adica in sensul ca nu e bine sa fii afemeiat...si intrebarea mea este Cuvantul afemeiat e ceva de bine sau de rau?
P. S: Si cum se numeste femeia care umbla numai dupa barbati? inversul cuvantului afemeiat! Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Alexander123 a răspuns:

Afemeiat, e un barbat care sta numai dupa fete dar care fetele il considera enervant si pervers si il ignora.

| Cosminovici18 explică (pentru Alexander123):

Pai daca fetele il considera enervant si pervers atunci si barbatii ar trebui sa fie la fel cu femeile care se tin dupa ei...mi se pare ceva ilogic toata treaba asta daca ai putea sa-mi explici mai detaliat!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adică este un curvar, restul deduci și tu!
Pa, pa.

| roormaf12 a răspuns:

Poi din cate stiu e rau...dar eu cred ca e bun, cred ca se numeste afemeiata nu stiu sigurbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| MonsterEnergy a răspuns:

AFEMEIÁT, afemeiați, adj., s. m. (Bărbat) care umblă după femei, căruia îi place să facă curte femeilor.Depinde cum o vezi tu. Daca cineva iti zice ca esti afemeiat, depinde cum o interpretezi.De obicei e rau pentru ca te tii dupa fusta unei fete.Adica ea te domina. Unora le place asta.

| andreeafrumoasa a răspuns:

Pai femeia care e cu ochii dupa boy se numeste[pitipoanca{piti}]si afemeiat inseamna barbat care umbla dupa fete! Fundita? Plz!