| Maria12 a întrebat:

Am vrut sa fac o comanda pe aliexpress si nu pot plati. Imi scrie,, Your payment was declined by your bank for security reasons. You may contact your issuer, or use anotjer card or payment method,,. Oare de
ce imi apare asa pentru ca bani pe card am. Dau funda :*

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti as sugera sa suni la banca emitenta a cardului e posibil ca ei sa fi considerat tranzactia pe care ai vrut sa o faci drept frauda sau ceva de genul.

| Maria12 explică (pentru suntserios):

Am fost la banca si mi-a zis ca trebuie sa am banii in euro si cred ca de aceea nu imi accepta. In cazul asta oare ce as putea face sa pot comanda?

| suntserios a răspuns (pentru Maria12):

Nu cred treaba asta... daca e un card ca suporta tranzactii online nu conteaza valuta, tranzactia se face automat

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate cardul tau nu este acceptat de site. Sunt si asemenea situatii.

| ChrystianSandu a răspuns:

Trebuie sa mergi cu cardul la banca. Da ii suni nu te ajuta cu nimic.

| GeorgeGabriel66 a răspuns:

Plata a fost refuzată de către banca dvs. din motive de securitate. Veti putea contacta emitentul, sau să utilizați anotjer metoda de card sau de plată

| suntserios a răspuns (pentru GeorgeGabriel66):

Ce raspuns de 2 lei... ai tradus cu google translate ce a scris omul mai sus. Looool

| GeorgeGabriel66 a răspuns (pentru suntserios):

Pai bai frate. ce inseamna asta? ca banca nu il lasa sa plateasca ce anume a cumparat el pentru ca ei considera ca site-ul nu e sigur! din asta rezulta ca poate plati acel produs si produsul sa nu aju nga la el! Lool