| ShYzz a întrebat:

Buna TPU.As avea si eu o intrebare.Un prieten a terminat clasa a-10-a.si vrea sa se mute la liceu pentru a si imbogatii studiile.Ar putea sa se mute?.Ce i care stiu si care au trecut prin astea.rog sa raspunda!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este in Romania? Si clasa a X-a nu a terminat-o la liceu? Fii mai explicit si o sa-ti dau un raspuns concret.

| alessia5158 a răspuns:

Daca a implinit 18 ani sau a depasit aceasta varsta, se poate inscrie, pentru continuarea studiilor, numai la cursurile serale sau la cursurile cu frecventa redusa ale unui liceu care are organizate aceste forme de invatamant.

| coco4782 a răspuns:

Ar fi cazul sa-ti imbogasesti si tu cunostintele gramaticale.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Să înţeleg că este la o Şcoală Profesională ( în România ) şi vrea să se transfere la Liceu?

Dă detalii dacă doreşti un răspuns corect...

Toate cele bune!

Îţi doresc un Paște Fericit!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg