| evildarks a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu si eu cum pot sa inserez o imagine in HTML pe fundalul ecranului si sa nu se repete eu am pagina mai lunga adica ma refer de sus pana jos cum as putea sa o inserez pe fundal pentru ca eu am scris un cod dar imaginea se repeta de sus pana jos pls va rog urgent am nevoie rapid!

7 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Ce platforma folosesti? sau te joci direct din cod?

Cu imaginea e undeva in sectiunea Body, si cum a zis cineva aici, alefi in loc de repeat : no repeat.

Si daca e nevoie ca urmare mai adaugi "center"

Numai bine
http://www.visualeffect.org/

| Dominicc a răspuns:

Frate, deja o dai in basme Cauta si vei gasi. Pnm, ai google la mana. Pune mana si intereseaza-te si tu. Nu iti da nimeni mura'n gura mai mult de atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Background-size:800px 600px; (marimea de care ai tu nevoie)
background-repeat:no-repeat;

| evildarks explică:

Te rog eu scriemi thu codul ca nu gasesc pe site-uri pentru inserare imaginilor ca fundal sau ceva de genul sa nu se mai repete

| evildarks explică:

Scriemi te rog thu codul ala ca sa nu se mai repete si ala pentru marimile background-ului pentru imaginea de fundal ma refer cum sa scriu codul ca acolo pe site-urile alea nu gasesec nimic in legatura cu problema mea