| Mademoiselle a întrebat:

cat timp pot sta in America cu viza de turist pe 1 sau 10 ani? Si care sunt formele legale pentru emigrare? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca vrei sa emigrezi in SUA te sfatuiesc sa nu ceri viza turistica pentru SUA. Daca ai intrat cu viza turistica si te apuci de munca, vei ajunge probabil la parnaie, ulterior vei fi deportata, cu bratari la maini si injectata cu calmante daca te opui.

| Mademoiselle explică (pentru doctorandus):

Am dat pentru viza de turist pentru ca merg la niste prieteni de familie cateva luni si am stabilit ca daca imi place voi emigra dar prin metode legale

| relian a răspuns (pentru Mademoiselle):

laughing ce balarii mai scriu unia, auzi si tu ajungi la parnaie, aia da e tare de tot.
In america nu se leaga nimeni de tine pe strada si oriunde indiferent ca esti legal sau ilegal, iti pun aia interdictie atunci cand mergi la avion.
Ce metode sunt? Banui ca stii deha, vad ca ai intrebat in 2018