| DANNA99 a întrebat:

Buna TPU...Cum pot scapa de punctele negre de pe nas, frunte? Funda:*

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Foloseşte plasturi pentru puncte negre, le găseşti la farmacie.

| AceAl3 a răspuns:

In primul rand incearca sa eviti sa iti mai pui mainile pe fata sau nas in cazul tau pentru am avut aceeasi problema si am scapat ff usor... dupa fiecare baie i-a un prosop aspru uscat si freaca-ti nasul dupa da-te cu o crema pentru puncte negre ATENTIE pentru ăuncte negre nu cosuri ......eu am folosit o crema de la Garnier foarte buna si scapi de ele cam intr-o saptamana ..Bafta :* Funda? :*

| gingergirl1 a răspuns:

Si eu sunt in situati ta! Am cateva pe obraji si ma enerveaza tare!
Am incercat sa le scot dar mi-au ramas semne! Cele mai bine du-te la un salon sa ti le scoata acolo!winking

| HVI a răspuns:

Dupa o baie cu abur le poti elimina cu bureti speciali, sau faza cu cartoful tongue N stiu daca merge sau nu astfel laughing Dar stiu ca pentru a le prevenii sa mai reapara spala-te regulat pe fata cu sapun si ai bagare de seama la alimentatie, evita mancarurile grase sau uleioase. Spor!

| marian1199 a răspuns:

Am un remediu eficient, l-am testat chiar eu: Stai cu fata in aburi cam 5-10 minute apoi tai un cartof pe jumatate si iti dai cu el pe fata unde ai punctele negre. Daca se intampla ca unul sau doua sa nu cada, pai mai dai cu cartoful in acea zona. P.S: Imediat cum ai iesit cu fata din aburi trebuie sa te dai cu cartoful.

| QăuMăăă a răspuns:

Stoarce-le,dacă rezişti.