| warcraft a întrebat:

Buna cum pot scapa de punctele negre de pe nas si de cosurile de pe frunte nu am multe da ma enerveaza.MS frumos

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Dupa ce ai facut o baie de abur pentru deschiderea porilor si inmuierea cosurilor negre, cam 15 minute, poti sa faci un amestec de malai si putina apa cam cat sa-o poti intinde pe fata si sa freci usor cu acest amestec toata fata (dar mai putin zona ochilor ca e sensibila) si apoi pe unde ai aceste puncte negre si mai mult in zona nasului si poti sa faci aceasta de 2 ori /saptamana, o perioada de timp, pana constati ca nu le mai ai. Iti doresc reusita deplina si toate gandurile mele numai de bine sa te inconjoare, Lucien.

6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

In primul rand, trebuie sa ai o igiena a tenului bine pusa la punct. Trebuie sa te demachiezi cu grija in fiecare seara cu ajutorul unui gel antiseptic pe care il gasesti in farmacii. De asemenea, foloseste o crema hidratanta, care sa iti protejeze tenul de UV si praf. In ceea ce priveste lupta cu punctele negre, iti recomand sa iti exfoliezi tenul o data pe saptamana, cu o masca alcatuita din tarate de grau, miere si zeama de lamaie. De asemenea, poti sa iti scoti singura punctele negre, dupa ce in prealabil ai facut o baie de aburi. Ai grija de tine.

| Eee_7625 a răspuns:

Eu folosesc Clear Skin. trebuie se te dai de 2 ori pe zi. de la Avon. eu nu prea ma mai dau. nu prea am mai stat de el. dar ce e socant.happy Este ca inainte si mie mi-au mai aparut cosuri si acum mi-am luat un fond de ten tot de la Avon si de la ala mi-au disparut. eu credeam ca fondu de ten ti le acopera provizoriu dar uite ca mi-au disparut si cosurilebig grin incearca si tu.:p nu te da cu tot felul de prostii!tongue

| micutzagirl a răspuns:

Si pentru puncte negre si pentru cosuri iti recomand sa folosesti tratamentul anti-acneic de la beautycycle™ http://www.amway.ro/catalog?category=10451

| giulia_8691 a răspuns:

Buna, clearasil e foarte bun. iti lasa o fata foarte fina, si in cateva zile daca te faci de cateva ori pe zi ti se duc.:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la farmacie si ia-ti o crema de pete si de cosuri.

| s_8756 a răspuns:

Eu am clean&clear sunt foarte bune una e de seara si una e de zi
si nu costa mult
:p