| Bonotralalala a întrebat:

La ora de educatie muzicala, domnul profesor ne-a spus sa facem un caiet/portofoliu plin cu, cantece.Trebuie sa il terminam pana la sfarsitul semestrului intai, dar eu nu l-am inceput inca, deoarece as vrea ca portofoliul/caietul meu sa fie putin mai special si vreau ca fiecare cantec sa aiba desenul lui.Acum vreau sa va rog sa ma ajutati cu niste idei: ce mai pot desena in afara de note muzicale big grin?

5 răspunsuri:
| Bonotralalala explică:

Multumesc tuturor! toti m-ati ajutat, dar pot sa dau doar o funda... daca ar fi dupa mine...v-as da la toti happy

| zuzunea a răspuns:

Depinde de cintec.frunze.Daca se vorbeste de frunza verde.Pasari.Acum daca ai ceva colinde.fulgi.Stelute.funda?

| Reiikó a răspuns:

-Stelute
- Flori
- Fulgi de zapada ( daca cantecul e de iarna )
- Frunze de toamna
- Dupa ce ai scris cantecul desenezi ca si cum acel cantec ar fi pe o foaie rupta si un urs care o tine
- Note muzicale si in loc de cerculetul ala poti desena un cap de animal : urs, vulpe... ce vrei
Bafta la portofoliu!

| ValentinBogdan a răspuns:

Instrumente muzicale big grin

| HeadShotttttt a răspuns:

Buna! Uite aici cateva Idei:1. Instrumente muzicale(Chitara,Flaut, Pian, Etc). 2. O floare avand scris pe fiecare petala cate o rima. 3.O luna care picura note muzicale. 4.Niste pasari care viseaza ca dau un concert pentru toate animalutele din padure. 5.Semnul dramei(O masca care plange si una care rade). Si 6:Un microfon la care sa cante multi copii dintr-o clasa.Cam atat, sper ca ti-am fost de ajutor... daca o sa imi mai vina idei o sa revin la intrebarea ta.Bafta!